Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

27 lipca 2013

28.07.2013r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

– w związku  z miesiącem sierpniem, miesiącem trzeźwości zwracamy się do wszystkich parafian z prośbą o przejęcie się apelem naszych biskupów o abstynencję i właściwy stosunek do alkoholu. Jest to także nasz problem i nie możemy udawać, że nie dotyczy nas i naszych rodzin.

W TYGODNIU – w piątek w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny ”Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary; sakramentalna spowiedź i przystąpienie do Komunii św. oraz modlitwa według intencji Ojca  świętego. Wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. W I czwartek po Mszy wieczornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będą odprawione modlitwy dziękczynienia za Eucharystię, za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. W I piątek rano i wieczorem modlitwy uwielbienia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami o godzinie 9.00. Spowiedź dla chętnych w piątek rano a po południu od godz. 17.00.

PRZYPOMINAMY – rolnikom na rozpoczynające się żniwa mówimy: Szczęść Boże. I prosimy aby zostawić trochę nie wymłóconych kłosów zbóż na dożynkowe wieńce. Parafialne święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory zbóż będziemy obchodzić w ostatnią niedzielę wakacji,  to jest 1 września.

Znów spotkały nas akty wandalizmu. Na cmentarzu ktoś urwał dwa karany i zniszczył kilka metrów betonowego płotu. Prosimy parafian zza cmentarza aby lepiej pilnowali swoje dorastające pociechy, aby młodzież nie robiła sobie schadzek na cmentarzu. Gdy wykryjemy sprawców, będą musieli usunąć szkody na własny koszt.

Ofiarę na budowę kaplicy  cmentarnej złożyli  w kwocie 590 zł. parafianie z ul. Łąkowej, pewna osoba 100 zł. Bóg zapłać! Ciągle czekamy na więźbę dachową.