Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

03 sierpnia 2013

04.08.2013r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– we wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w kościele parafialnym będą w godzinach: 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to dzień odpustu w parafii Ręczno.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada: w piątek święto św. Teresy Benedykty od krzyża /Edyty Stein/,w sobotę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

W sobotę najbliższą o godz. 15.00 w sali przy plebani odbędzie się katecheza dla narzeczonych – Prekana. O godz. 18.00 spod kościoła wyjedzie autobus, który powiezie chętnych na Jasną Górę na comiesięczne czuwanie modlitewne w Kaplicy Cudownego Obrazu Częstochowskiego.

W przyszłą niedzielę ok. godz. 14.30 dotrze do naszej parafii piesza pielgrzymka z Łowicza. Plebania podejmie obiadem wszystkich duchownych. Pozostałym pielgrzymom wydamy zupę z chlebem. Przygotujemy ją następująco: Publiczne przedszkole przygotuje 150 litrów zupy i wyda ją na swoim placu. Pozostałe 150 litrów zupy prosimy o przygotowanie następujących wsi: Szczukocice, Bujniczki i Plucice – prosimy każdą z tych wsi o 50 litrów zupy, którą wydamy pielgrzymom na ogrodzie plebańskim. Jest to pewien kłopot, ale nie możemy zrezygnować z tego zwyczaju, bo jest on oznaką naszej staropolskiej gościnności.
Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

PRZYPOMINAMY – w  przyszły poniedziałek przed południem przechodzić będzie przez naszą parafię pielgrzymka niepełnosprawnych. Zatrzyma się na krótkie postoje w Szczepanowicach i Plucicach. Prosimy też o życzliwe podjęcie pielgrzymów, tak jak co roku.
Na kaplicę cmentarną złożono w minionym tygodniu następujące ofiary: ul. Piotrkowska – 550 zł., pewna osoba z Kol. Plucice 50 zł.