Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

10 sierpnia 2013

11.08.2012r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– około godziny 14.30 dotrze do nas piesza Pielgrzymka idąca z Łowicza na Jasną Górę. Wszystkich duchownych w liczbie ok. 50 osób podejmiemy obiadem na plebani. Pozostałych pielgrzymów  podejmiemy zupą z chlebem, połowę rozmieścimy na placu przy miejscowym Przedszkolu, drugą połowę na ogrodzie plebańskim. Bądźmy gotowi do wydania posiłku ok godz.14.15.

Dzisiaj gościmy z Częstochowy ks. dr. Sebastiana Kępe, który głosi nam kazania i prezentuje swoja nową religijną książkę, którą można nabyć po Mszach świętych.

Jutro przez naszą parafie będzie przechodzić Pielgrzymka niepełnosprawnych z Warszawy. Zatrzyma się na postój w Plucicach. Prosimy tamtejszych parafian o poczęstowanie pielgrzymów napojami. Obiad będą mieć w Krzemieniewicach.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym przypada w tym tygodniu : w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika z Oświęcimia, w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, piątek jest dniem Miłosierdzia Bożego. Wieczorem odprawimy Mszę o Bożym Miłosierdziu z Nowenną i koronką, w sobotę przypada wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Msze święte będą tylko w kościele parafialnym w godzinach: 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Obecność na Mszy w tym dniu jest obowiązkowa. W piątek  zaczniemy odprawiać nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.

PRZYPOMINAMY – dziękujemy za ofiary na kaplicę cmentarną: Ślęzak Wacław ul. Ogrodowa – 100 zł, Jan Kuśmierczyk, ul. Kazimierza Wlk. i  Romanowski Konrad ul. Zielona po 50 zł., dwie anonimowe ofiary w kwotach 200  i 50 zł. Bóg zapłać! Popierajmy i czytajmy  dla naszego duchowego dobra prasę katolicką. Polecamy dzisiejszy numer NIEDZIELI oraz sierpniowy numer NASZEJ ARKI: pt. "Święty Jacek Odrowąż, pierwszy polski Dominikanin”.