św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

31 sierpnia 2013

01.09.2013r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

- 1 września przypada 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny. Od dziś w niedziele wznawiamy odprawianie Mszy świętej z udziałem dzieci to jest Mszy o godzinie 10.15.

Dziś na sumie to znaczy o godzinie 11.30 odprawimy Mszę dziękczynną za zebrane plony ziemi- dożynki. Po sumie w parku na wprost kościoła gospodynie z terenu parafii i naszej gminy poczęstują wszystkich wyrobami regionalnymi polskiej wsi. Serdecznie zapraszamy na to dziękczynne nabożeństwo. Wszyscy korzystamy z pracy rolników, dlatego jak wiosną prosimy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, tak teraz wszyscy mamy dziękować za to, co zebraliśmy z naszych pól. Chcemy wszystkim rolnikom serdecznie podziękować za żniwny trud, za zebranie ziarna z pól abyśmy wszyscy mieli chleb powszedni. Szczególne podziękowania kierujemy do tych rolników którzy upletli na dzisiejszą uroczystość dożynkowe wieńce, przynieśli bochny chleba z tegorocznego ziarna. Dziękuję starostom za reprezentowanie całego rolniczego środowiska na dzisiejszej uroczystości. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, pracą i trudem włączyli się w dzisiejsze dziękczynienie. Stowarzyszeniom Razem dla Gorzkowic oraz Rozwój Sołectwa Plucice i gospodyni, które przygotował poczęstunek z wiejskich potraw. Rodzinie Kobylników dziękujemy za piękna oprawę muzyczną. Bóg zapłać wszystkim!

W TYGODNIU - jutro  o godzinie 8.00 w kościele parafialnym odprawiona będzie Msza św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczniowie powinni na początku nowego roku przystąpić do spowiedzi. Okazja do niej jest już dziś , będzie jutro w czasie porannej Mszy  a także w czwartek i piątek od godziny 17.00. W piątek zapraszamy dzieci klas III, aby przystąpiły do Komunii św. i w ten sposób rozpoczęły odprawianie 9 pierwszych piątków miesiąca. Otrzymają w piątek specjalne książeczki do odprawiania I piątków. Prosimy ich rodziców, aby przypominały swym pociechom o każdym I piątku, przyprowadzali ich czy przywozili. Pan Jezus obiecał w prywatnych objawieniach św. Małgorzacie Marii Alacoque, że kto przez 9 kolejnych I piątków miesiąca przyjmie Komunię św. wynagradzającą, ten na pewno będzie zbawiony.

Czwartek, piątek i sobota  w tym tygodniu są pierwszymi w miesiącu  wrześniu. W pierwszy piątek do stałych chorych pojedziemy o godzinie 9.00. W przyszłą niedzielę wypada święto Narodzenia N.M.P czyli Matki Bożej siewnej. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziarna do siewu. W parafii Bęczkowice odbędzie się uroczystość VI-ej rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. O godzinie 11.00 uroczystą Mszę św. z tej racji odprawi ks. Arcybiskup senior Stanisław Nowak.

PRZYPOMINAMY - Pewna osoba z ul. Szkolnej złożyła na kaplicę cmentarną ofiarę w kwocie 50 zł. Bóg zapłać! Pod koniec minionego tygodnia zaczęliśmy wznosić na kaplicy wiązanie dachowe.