św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

07 września 2013

08.09.2013r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – przypada święto Narodzenia NMP - Matki Bożej Siewnej. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziarna do siewu.

W TYGODNIU – jutro przypada 7 rocznica święceń biskupich  Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwie powszechnej uwzględnimy  stosowne wezwanie. W tym tygodniu po wakacjach wznawiają prace i działalność w parafii wszystkie grupy i ruchy katolickie. I tak: ministranci, kandydaci na ministrantów i lektorzy będą mieć spotkania w soboty o godz.11. Młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży spotykać się będzie w piątek po Mszy wieczornej. Krąg Biblijny będzie miał spotkania raz w miesiącu w drugi czwartek miesiąca, a więc w najbliższy czwartek. Krąg Rodzin też spotykać się będzie raz w miesiącu - termin do uzgodnienia z księdzem opiekunem. Zapraszamy na powyższe spotkania wszystkich stałych uczestników ale zapraszamy także nowych chętnych - grupy  są otwarte na nowych członków. Chórek dziecięcy będzie miał próby w soboty o godz. 10.00. O tej samej porze będą próby chórku młodzieżowego.

W sobotę wypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. W naszej parafii będziemy przeżywać dobę eucharystyczną - 24 godziny będziemy trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu. Ponad w sobotę o godz. 18.00 będzie pierwsza katecheza inauguracyjna dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas III gimnazjum. Przypominamy młodzieży, że sakrament bierzmowania, jak i inne sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, nie gdzie indziej. Przygotowanie to z woli Księdza Arcybiskupa trwa dwa lata.Za późno jest jak ktoś zgłasza się do bierzmowania na miesiąc przed ogłoszonym terminem udzielenia tego sakramentu..

Za tydzień na Mszy świętej o godz. 10.15 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas zerowych i pierwszych. Zapraszamy!

PRZYPOMINAMY – prosimy o utrzymywanie porządku na cmentarzu. Śmieci wyrzucamy tylko do śmietników. Stamtąd jedynie je wywozimy. Jest z nimi trochę problemu po wejściu nowej ustawy o śmieciach. Nie wszystkie wysypiska chcą je przyjmować. Ciągle parafianie podrzucają nam śmieci kuchenne. Świadczy to bardzo, bardzo niskiej kulturze, tych którzy to czynią!

Polecamy do kupienia i poczytania dzisiejszą NIEDZIELĘ i wrześniowy numer NASZEJ ARKI poświęcony św. Michałowi Archaniołowi.

Na kaplicę ostatnio złożono ofiary: ul. Warszawska – 1.070 zł, pewna osoba z Bujniczek - 50 zł. Serdecznie dziękujemy. Kontynuujemy prace budowlane przy kaplicy.

Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejowie organizuje od września tego roku w Gorzkowicach kurs w zawodzie rolnik. Trwa też nabór kurs w zawodzie pszczelarz. Zainteresowani niech poczytają ulotkę zamieszczoną w gablocie prze kościołem.