św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

14 września 2013

15.09.2013r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– rozpoczynamy w Kościele kolejny Tydzień wychowania obchodzony pod hasłem” Wychowujmy do wartości”. Uczulamy się na ten ważny problem, jakim jest wychowanie młodego pokolenia. W ramach tego tygodnia zapowiadamy dwie akcje. Po pierwsze: wszystką młodzież i dzieci zapraszamy do kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, będziemy się modlić do Boga za nich za wstawiennictwem ich patrona św. Stanisława Kostki. Po drugie: za tydzień o godz. 17.30 zapraszamy do kościoła rodziców dzieci klas II, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej. W programie spotkania będzie krótka konferencja o wychowaniu oraz aktualne informacje o I Komunii świętej. Dziś na Mszy świętej o godz. 10.15 będzie poświęcenie przyborów szkolnych dzieci z klasy „0”i „I”.

W TYGODNIU – w środę przypada święto św. Stanisława Kostki. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Stanisława Nowaka. Będziemy o Nim w tym dniu pamiętać w modlitwie. Najbliższy piątek jest trzecim piątkiem miesiąca. Jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Wieczorem odprawimy Mszę o Miłosierdziu Bożym z koronką i nowenną. Msza św. będzie Mszą zbiorową.

PRZYPOMINAMY – w przyszły wtorek, 24 września odbędzie pielgrzymka chorych do najbliższego Sanktuarium w Roku Wiary to jest do Rozprzy, gdzie jest koronowany koronami biskupimi obraz Matki Bożej. Zachęcamy do wyjazdu nie tylko chorych i starszych wiekiem ale także wszystkich chętnych na tę pielgrzymkę w Roku Wiary. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt ok. 10 zł. Wyjazd spod kościoła o godz. 15.15. O godz.16 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Seniora.

Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio ofiary: Bożena i Jan  Matychowie -100 zł., pewna osoba - 50 zł. Bóg zapłać!

W Gorzkowicach w tym roku odbywać się będą kursy w zawodach rolnika i pszczelarza. Organizuje je Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejowie. Bliższe informacje umieszczone są w gablocie przed kościołem.