św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

21 września 2013

22.09.2013r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dzisiejszą niedzielę kończymy obchód Tygodnia Wychowania. Pamiętajmy o kształtowaniu dobrych postaw w młodym pokoleniu przez świadectwo życia wobec swoich dzieci. Dzisiaj świat potrzebuje świadków wiary i miłości oraz niosących dobre wartości. Rodzice są pierwszymi nauczycielami i świadkami w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Niech zatem proszą św. Rodzinę o wsparcie duchowe.

Dzisiaj o godzinie 17.30 będzie w kościele spotkanie z rodzicami klas II, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym we tym tygodniu wypada: w poniedziałek wspomnienie św. O Pio z Pietrelciny, prezbitera; w środę  wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera; w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w sobotę wspomnienie św. Wacława męczennika-jest to dzień imienin ks. Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity częstochowskiego.

W sobotę pierwszą w tym roku szkolnym katechezę przed bierzmowaniem będzie mieć grupa starsza to jest klasa pierwsza ponadgimnazjalna. Młodzież przyjdzie już na Mszę o godz. 18.00.

PRZYPOMINAMY – w najbliższy wtorek odbędzie się pielgrzymka chorych naszego gorzkowickiego dekanatu do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki życia w Rozprzy. Jest to jednocześnie pielgrzymka z racji trwającego Roku Wiary. Jeszcze dziś i jutro do południa można się zapisać na tę pielgrzymkę. Wyjazd spod  kościoła o godz.15.15.

Na kaplicę cmentarną złożono ofiary: pewna osoba – 50 zł., Musiał Paulina i Marcin – 50 zł. Bóg zapłać!