św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

28 września 2013

29.09.2013r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

– od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W pierwszych dniach października o godz. 17.30 przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Zachęcamy wszystkich do odmawiania tej maryjnej modlitwy. Dzieci za udział w Różańcu będą otrzymywać specjalne, ładne obrazki. Dzieci klas II-ich przed I Komunią świętą będą obowiązkowo przychodzić na tę modlitwę z Różańcami, które otrzymały już w ramach pamiątek przed I Komunią świętą.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek  - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w środę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – św.  Faustyny, zakonnicy.

W tym tygodniu przypada również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach właściwe każdemu dnia nabożeństwo połączymy z Różańcem. W czwartek będą modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie, w piątek akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, a w sobotę wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP - to ostatnie będzie rano. W czwartek od godz. 17.00 będzie spowiedź święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania a w piątek od godz. 17.00  spowiedź dla dzieci klas III odprawiających I  piątki miesiąca i wszystkich chętnych. Do chorych w tym dniu pojedziemy o godz.09.00 rano.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę na zarządzenie Konferencji Episkopatu Polski  będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek Caritas na pomoc umęczonej przez przemoc Syrię.

Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: ul. Piotrkowska – 380 zł, Porosło i Pieńki Stolarskie – 310 zł. Bóg zapłać! W minionym tygodniu były kontynuowane prace przy wznoszeniu szczytów  naszej  kaplicy. Zamówiona jest już blacha szwedzka na przykrycie dachu.

Prosimy o porządkowanie grobów i cmentarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Po wejściu nowej ustawy o wywozie śmieci i  podrożeniu ich wywozu – za 1 tonę trzeba zapłacić 250 zł, prosimy, jeśli to jest możliwe o zabranie śmieci do domu w przygotowanych wcześniej workach. Jeśli jednak odnosimy śmieci do cmentarnego śmietnika prosimy o ich selekcje. Nie rzucajmy ziemi i darni do śmietnika tylko w zauważone nierówności; stare wieńce i kartony składajmy pod śmietnikiem – wywieziemy je w odludne miejsce i spalimy. Do śmietników rzucajmy tylko stare lampki i znicze.

W dniu 19 października organizujemy autokarową pielgrzymkę do Krakowa z racji Dnia Papieskiego. W programie zwiedzanie Centrum Papieskiego, Msza w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz odwiedzenie Wawelu. Koszt: 45 zł, zapisy w kancelarii do 15 października.

SPOŁECZNE – prywatna klinika psychiatryczna i terapii uzależnień Wolmed w Dubiu koło Bełchatowa zaprasza na bezpłatne warsztaty psychoedukacyjne szczególnie potrzebne dla osób uzależnionych od hazardu, alkoholu, zakupów i tym podobnych. Bliższe informacje znajdziemy w ulotce wywieszonej w gablocie przed kościołem.