Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

Ofelii, Serwacego

Bóg chciał, abyśmy mieli wszystko za pośrednictwem Maryi.
św. Bernard z Clairvaux

05 października 2013

06.10.2013r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – na zarządzenie Caritas Polska po Mszach świętych w całej Polsce odbywa się zbiórka pieniężna do puszek z przeznaczeniem na pomoc umęczonej wojną domową Syrię. Dziękujemy za wszystkie ofiary.

W TYGODNIU – od jutra Różaniec będziemy odmawiać w parafii o pół godziny wcześniej czyli o godz. 17.00. Po Różańcu będzie Msza święta wieczorna. W kalendarzu Liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Różańcowej; w środę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W czwartek najbliższy po Mszy wieczornej na plebani odbędzie się październikowe spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy. W piątek przypada comiesięczne czuwanie archidiecezji Na Jasnej Górze – wyjazd chętnych osób spod kościoła o godz. 18.00. W sobotę będzie katecheza młodzieży przed bierzmowaniem-grupa młodsza. Młodzież niech przyjdzie do kościoła już na godz. 17.00

PRZYPOMINAMY – za tydzień przypada kolejny Dzień papieski. Z tej racji po Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie połączone z Różańcem i procesją z lampionami-przynieśmy je do kościoła. Odmówimy w łączności z papieżem Franciszkiem Akt zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli na zdolną ale niezamożną młodzież.

Róbmy porządki na cmentarzu i grobach swoich bliskich, bo Wszystkich Świętych coraz bliżej. Jeśli możemy to zabierajmy śmieci do domu. Jeśli wrzucamy je do śmietników cmentarnych to je selekcjonujmy – wieńce suche składajmy pod śmietnik, lamki do śmietnika.

Przyjmujemy już na wypominki – roczne, półroczne, kwartalne, oktawalne i jednorazowe. Zamawiajmy je – w ten sposób pomagamy duszom czyśćcowym. Wypominki oktawalne i jednorazowe dobrze będzie napisać na kartkach, które wyłożyliśmy w kościele na stolikach za ławkami. Ułatwi to nam ich przyjmowanie.

Jak zawsze na początku października przeprowadzamy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na nasze Wyższe Seminarium Duchowne, któremu obecnie bardzo trudno jest się utrzymać pod względem ekonomicznym. Zebrane dary przywozimy w zabudowania plebańskie i zgłaszamy je na plebani. Zbiórka trwa do 20 października.

Polecamy do poczytania prasę katolicką: ciekawy numer dzisiejszej NIEDZIELI oraz najnowszy numer NASZEJ ARKI o bł. Honoracie Koźmińskim.

19.10.2013r. organizujemy autokarowa pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik w cenie 45 zł. Zapisy w kancelarii do 15.10.2013r.

W minionym tygodniu zakończyliśmy wszystkie prace murarskie przy naszej kaplicy cmentarnej. Teraz będziemy budować wieżyczkę i całość kryć blachą-szwedzką blachodachówką. Ostatnio na kaplice złożona ofiary: Bukowina – 600 zł., Kolonia Żuchowice – 200 zł., Jacek i Ewa Rozpiątkowscy – 100zł., pewna osoba – 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i wszystkim zbierającym!