św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

12 października 2013

13.10.2013r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada XIII Dzień papieski czyli ostatnia niedziela przed rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Modlimy się by się dobrze przygotować do Jego kanonizacji w przyszłym roku. W związku z tym dziś w kościele o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie, będzie procesja wokół  kościoła z lampionami, które należy przynieść, jedna cząstka Różańca świętego a następnie Msza św. Wieczorna. Dziś też pod kościołami odbywa się zbiórka ofiar na Papieski Fundusz stypendialny, żywy pomnik pamięci o Papieżu Polaku. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w środę – wspomnienie. św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty.

Najbliższy piątek jest trzeci w miesiącu i poświęcony jest Bożemu Miłosierdziu Po Różańcu odprawimy Mszę o Bożym Miłosierdziu z koronką Nowenną. Będzie to Msza św. zbiorowa.

Za tydzień w Kościele powszechnym zacznie się Tydzień Misyjny. Modlitwą i ofiarą na tacę wesprzemy misyjną działalność Kościoła.

PRZYPOMINAMY – róbmy porządki na cmentarzu i grobach swoich bliskich, bo Wszystkich Świętych coraz bliżej. Wczoraj wywieźliśmy śmieci z obu śmietników cmentarnych. Przy wrzucaniu śmieci do śmietników przeprowadzajmy selekcję - suche śmieci kładźmy pod śmietnik. Pomóżmy też naszym zmarłym duchowo zamawiając w parafii tzw. wypominki. Wypominki jednorazowe i oktawalne napiszmy na kartkach w domu.

Na Seminarium Duchowne złożono: Kolonia Żuchowice – zboże i 210 zł, Grabostów – zboże i 200 zł,. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym płody ziemi. Jeszcze cały nadchodzący tydzień zbieramy dary na Seminarium.

Na  kaplicę cmentarną złożono ostatnio: Klekociński  Adam – 100 zł. pewna osoba – 100 zł. Bóg zapłać! Mamy już zakupioną blachę i okucia na dach kaplicy. Mamy też obiecane że do 1 listopada kaplica będzie pokryta.

SPOŁECZNE – dziś w ramach akcji honorowego krwiodawstwa w godz. 9 – 13 na ul. Cmentarnej będzie można oddać krew. W piątek można wykonać badania mammograficzne wykrywające raka piersi. Odbędą się one w mammobusie obok Przedszkola w godz. 9 – 17. Ulotka w gablocie.