św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

19 października 2013

20.10.2013r - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– w  dniu dzisiejszym w Kościele rozpoczynamy obchody Tygodnia Misyjnego pod hasłem „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych z naszej diecezji i parafii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji. W całej Polsce w dniu dzisiejszym odbywa się liczenie wiernych. Po mszy św. ministranci przed kościołem będą liczyć kobiety i mężczyzn osobno. Prosimy o wyrozumiałość.

W TYGODNIU – różaniec jak zwykle o godz. 17.00. Po Różańcu Msza święta wieczorna. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa. We wtorek, w Kościele w Polsce po raz trzeci w kalendarzu liturgicznym wspominamy Błogosławionego Jana Pawła II. Dziękujemy za Wielkiego Papieża oraz prośmy przez Jego wstawiennictwo o łaski dla Kościoła, Ojczyzny, dla siebie i innych.

PRZYPOMINAMY – młodzież przygotowująca się do bierzmowania, grupa starsza, czyli kl. I szkół średnich, swoje  comiesięczne spotkanie będzie mieć w pierwszą sobotę listopada. Z racji XIII Dnia Papieskiego w minioną niedzielę na fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1567zł. Serdeczne Bóg zapłać! Ofiary te zostały przekazane na konto fundacji.

Coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci do śmietników. Prosimy o segregowanie śmieci.

Przyjmujemy na wypominki - chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami.

Rolników, gospodarzy, pszczelarzy zapraszamy do kupna pięknie ilustrowanego, zawierającego wiele cennych porad rolnych, gospodarskich oraz wiele ciekawych artykułów religijnych KALENDARZA ROLNIKÓW na 2014 r. Cena 24 zł.

Ofiara na budowę kaplicy cmentarnej z ul. Warszawskiej 50zł. Bóg zapłać!

Na Seminarium ostatnio złożono: płody rolne i ofiary pieniężne – Żuchowice: 20 worków zboża 1 worek ziemniaków i 150zł; Sobaków: 17 worków zboża i 120 zł., Bujniczki i Pieńki Gorzkowskie: zboże i 220zł., Gorzkowiczki: 20 worków zboża i 260zł.; z ul. Warszawskiej 50zł. W tym roku bardzo mało jest płodów rolnych na seminarium. We wtorek przełożony wraz z klerykami przyjadą odebrać złożone dary. Jeszcze jutro można przywieźć dary. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i zbierającym te dary i ofiary.