św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

26 października 2013

27.10.2013r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek święto św. Judy Tadeusza, we wtorek uroczystość poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Częstochowie.

W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w parafii w tym dniu będzie następujący: w kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00 i 10.15. Nie będzie Mszy świętej wieczornej; księża pojadą na groby swoich bliskich. Około godziny 11.00 z parafialnego kościoła wyruszy procesja na cmentarz; w czasie niej będziemy w pięciu stacjach polecać naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych. Po czwartej stacji około godz. 12.00 odprawimy na cmentarzu Mszę świętą za naszych zmarłych. Będzie to na  tarasie przy kaplicy cmentarnej. Taca z Uroczystości Wszystkich Świętych będzie przeznaczona na spłatę robocizny dekarza, który w tych dniach kryje blachą dach kaplicy cmentarnej.

We Wszystkich Świętych  i 2 listopada przy bramie cmentarnej będzie stać i zbierać ofiary pieniężne na utrzymanie Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego student  teologii, kleryk. Większość wiosek złożyła dary w naturze i ofiary pieniężne na Seminarium. Ci którzy tego nie uczynili, zwłaszcza mieszkańcy samych Gorzkowic, będą to mogli uczynić 1 listopada. Przy głównej bramie zaś 1 listopada będzie obecny też jeden z księży u którego będzie można jeszcze zamówić wypominki.

W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli dawny Dzień Zaduszny. Msze w parafialnym kościele w godzinach 7.00, 9.00 i 17.00.Po Mszy o godz. 9.00 będzie procesja po kościele z wypominkami jednorazowymi. Wieczorowa Msza będzie poprzedzona różańcem i wypominkami oktawalnymi. Takie nabożeństwo będzie przez osiem dni od 2 listopada. Zapraszamy na nie serdecznie.

Zamawiajmy wypominki – w ten sposób pomagamy duszom zmarłych.

W nadchodzącym tygodniu przypada I  piątek i sobota miesiąca listopada. Z tej racji spowiedź dla wszystkich chętnych będzie  w czwartek od godz. 16.00, a  w I piątek czyli 1 listopada na Mszach do południowych. Niech przyjdą wtedy uczniowie klas III. Do stałych chorych pojedziemy nie w piątek ale w sobotę 2 listopada o godzinie 10.00 .

PRZYPOMINAMY – zostało już tylko kilka dni na porządki na cmentarzu i grobach naszych bliskich. Śmieci rzucamy nie bądź gdzie ale do śmietników. Suche pod śmietnik. Wywieziemy je.

Na Seminarium Duchowne ostatnio złożyli ofiary: Kotków i Kolonia Kotków – 260 zł, Wola Kotkowska – 195 zł, Borzęcin – 80 zł. Bóg zapłać! Dary w naturze i ofiary pieniężne na Seminarium zostały przez kleryków zabrane w miniony poniedziałek.

Ofiary na kaplicę cmentarną: ul. Piotrkowska – 400 zł, Goska Ryszard i Anna Olczyk – 100zł, pewna osoba – 100zł. Gorąco dziękujemy. W tych dniach kaplica jest kryta blachą. Widać już szkielet wieżyczki na szczycie dachu.