św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

02 listopada 2013

03.11.2013r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

– o godzinie 17.00 odprawimy kolejne nabożeństwo za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych. Po tym nabożeństwie i Mszy będą zaduszki – montaż słowno – muzyczny.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym przypada: I czwartek miesiąca listopada; w sobotę  święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W czwartek po wieczornym nabożeństwie ok. godz. 18.00, odbędzie się listopadowe spotkanie Kręgu Biblijnego. W sobotę odbędzie się katecheza przed bierzmowaniem dla grupy młodszej. Młodzież przyjdzie już na nabożeństwo o godz. 17.00.

PRZYPOMINAMY – na kaplicę  cmentarną złożono następujące ofiary: ul. Bolesława Chrobrego – 1.000 zł., Żak Beata i Wojciech – 120 zł., Rodzina Kuśmierczyków – 100 zł., Pietras Stanisław – 100 zł., pewna osoba – 100 zł., Wach Anna – 50 zł. Serdecznie dziękujemy! W tych dniach kaplica pokrywana jest blachą, wznoszona jest wieżyczka na szczycie, która będzie jednocześnie małą dzwonnicą. Za kilka dni będziemy mieć zakończoną kaplice w stanie surowym

Zachęcamy do kupna katolickiej prasy; bardzo ciekawy jest dzisiejszy numer NIEDZIELI. Polecamy też listopadowy numer NASZEJ ARKI poświęcony ks. Władysławowi Bukowińskiemu apostołowi Kazachstanu.