Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

Ofelii, Serwacego

Bóg chciał, abyśmy mieli wszystko za pośrednictwem Maryi.
św. Bernard z Clairvaux

09 listopada 2013

10.11.2013r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– jutro w naszej parafii obchodzimy podwójną uroczystość: rocznicę poświęcenia własnego kościoła i Narodowe Święto Niepodległości. Nasza świątynia uroczyście została poświęcona w dniu 11 listopada 1902 roku. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie następujący: godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 17.00. Sumę odprawimy za Ojczyznę i poległych w jej obronie. Zapraszamy delegację z wszystkim  pocztami sztandarowymi, jakie są na terenie parafii. Jutro po sumie odbędzie się krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru parafialnego CANTORES i duetu wokalnego. Zapraszamy!

Jutro także odbędzie  się w kaplicy przed cudownym Obrazem na Jasnej Górze comiesięczne czuwanie naszej archidiecezji. Z dekanatu pojedzie specjalny autobus, który zabierze wszystkich chętnych na to czuwanie. Wyjedzie on spod kościoła parafialnego ok. godz. 18.00.

Piątek najbliższy jest trzecim piątkiem w miesiącu i jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 17.00 odprawimy Mszę o Bożym Miłosierdziu z koronką i nowenną. Msza św. będzie Msza św. zbiorową.

PRZYPOMINAMY – rodzinom, które miały pogrzeb w ciągu ostatniego roku a także pozostałym parafianom przypominamy zasady którymi kierujemy się w naszej parafii przy odprawianiu Mszy św. pogrzebowych. Otóż Msze te są bezterminowe. Odprawiamy je wtedy, gdy nie mamy zamówionych Mszy św. na konkretny termin. Dwa lata temu wprowadziliśmy zwyczaj, że pierwszą Mszę św. pogrzebową odprawiamy w miesiąc po śmierci a następne w pewnej odległości czasowej aż do ok. 15 miesięcy od pogrzebu. Po tym czasie pozostałe Msze św. są wydawane poza parafię w te miejsca Kościoła,  gdzie mogą być szybko odprawione. W minionym roku przekazywaliśmy Msze św. do domu Księży Emerytów, oddawaliśmy księżom misjonarzom i księżom rodakom, którzy nie maja co odprawiać. Na taką praktykę zezwala Ksiądz Biskup, bo Msze pogrzebowe nie są własnością  rodziny ale Kościoła i Kościół decyduje, gdzie będą odprawione. U nas tak jest od lat i tak dalej będzie. Trzeba więc cierpliwie czekać aż przyjdzie kolejka na Msze za moją bliska osobę i nie popędzać księży z odprawianiem, jak to czynią niektórzy – bardzo to źle o nich świadczy. Nie zawsze jest też możliwe, aby odprawiać Msze pogrzebowe popołudniu, bo te z reguły są zajęte przez inne Msze święte.
Z radością powiadamiamy parafian, że w miniony piątek zakończyliśmy krycie blachą naszej kaplicy; zakończona jest też wieżyczka - dzwonniczka. Trzeba więc powiedzieć, że mamy kaplicę cmentarną postawioną w stanie surowym. Założone jest także troje zewnętrznych drzwi. Dekarzom została wypłacona kwota 12.500 zł. za wiązanie dachowe, wieżyczkę i krycie kaplicy blachą szwedzką. Nie mamy na dzisiejszy dzień żadnych długów. Tę ostatnią kwotę parafia zapłaciła z zaoszczędzonych funduszy parafialnych .Przerywamy prace budowlane na czas zimy. Parafia ma do sprzedania z budowy: deski, stemple i drewno na opał. Cena do uzgodnienia.