św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

16 listopada 2013

17.11.2013r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W  TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada:

- w  poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
- we wtorek – wspomnienie bł .Salomei, dziewicy,
- w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
- w czwartek – wspomnienie ofiarowania Najświętszej  Maryi Panny,
- w piątek – w wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień wdzięczności organistom, oraz członkom chórów i scholi.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.Za dwa tygodnie zacznie się już adwent. Za tydzień zakończy się ogłoszony jeszcze przez papież Benedykta XVI Rok Wiary. Szczególnie uroczyste zakończenie Roku wiary będzie w naszej archikatedrze częstochowskiej. W tym dniu o godz. 12.00 odbędzie się pielgrzymka Parafialnych Rad Duszpasterskich do naszej archikatedry. Przedstawiciele tychże Rad odbiorą Parafialne Księgi Zawierzenia, które przywiozą do swoich parafii. Odjazd autobusu  z radnymi z dekanatu spod naszego kościoła parafialnego będzie za tydzień o godz. 10.00.

Archidiecezja Częstochowska organizuje wyjazd grupowy na Kanonizację Bł. Jana Pawła II. Istnieje kilka wariantów organizacyjnych: Wyjazd autokarowy krótszy w dn. 24-29 IV, koszt 1.390 zł; wyjazd autokarowy dłuższy w dn. 24 IV.-3 V., koszt 2.250 zł ,wyjazd pociągiem w dn. 26-28 IV. ,koszt ok 850 zł., podobny termin pielgrzymki samolotowej. Zapisy i zaliczkę w kwocie 600 zł. przyjmuje Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie  Al. NMP 54 .