św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

23 listopada 2013

24.11.2013r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

DZISIAJ - przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła. Po Sumie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Dzisiaj kończymy zaczęty 12 miesięcy temu Rok Wiary. Kończymy go na sumie oraz w katedrze, gdzie odbywa się pielgrzymka Parafialnych Rad Duszpasterskich.

W TYGODNIU – w sobotę najbliższą w liturgii wypada święto św. Andrzeja Apostoła, jest to dzień odpustu w parafii Bęczkowice.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Adwent. Wraz z nim w dni powszednie adwentu odprawiamy uroczystą Mszę Matce Zbawiciela zwaną RORATAMI. Rano będą roraty dla dorosłych a wieczorem o godz. 17.00 dla dzieci, które dostawać będą specjalne obrazki. Już dzisiaj na roraty wszystkich serdecznie zapraszamy. Rekolekcje adwentowe zaczniemy za dwa tygodnie.

W tym tygodniu będą roznoszone przez pana Organistę  i Kościelnego opłatki na Boże Narodzenie w następującej kolejności:

Poniedziałek: Porosło, Pieńki, Dąbrowa, Michałów, Bukowina, Leonów, Szczukocice,
Wtorek: Sobaków oraz Komorniki, Wola Kotkowska, Kotków i Borzęcin, Kolonia Kotków,
Środa: Sobakówek, Czerno  z Jasną Górką,
Czwartek: Józefina, Gorzkowiczki,
Piątek: Gorzkowiczki c.d. Szczepanowice , Pieńki Gorzkowskie i Bujniczki,
Sobota: Kolonia Bujniczki, Ryszardów, Kolonia Gorzędów.

Prosimy, aby w opłatki zaopatrywać się tylko przez parafię. Opłatki kupione np. w supermarkecie nie są poświęcone. Nabycie ich u nas jest wyrazem wdzięczności parafii, która „obsługuje” nas pod względem religijnym.

Na kaplicę cmentarną złożono następujące ofiary: Kolonia Plucice – 1.380 zł., Szczepanowice – 950 zł., Andrzej, Ewa Szpigiel – 100 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary. W tym czasie zbieramy ofiary na 10 okien w naszej kaplicy, które w tych dniach zostaną zamówione.

Wtorek po przyszłej niedzieli to jest 3 grudnia o godz.17.30 w salce przy plebani – to drugi termin   mierzenia dzieci  klas II do jednakowych strojów na I Komunię świętą.