św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

07 grudnia 2013

08.12.2013r. - II NIEDZIELA ADWENTU

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”

DZISIAJ - w naszej parafii rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje adwentowe. Przeprowadzi je ks. Dr Adam Fogelman nasz rodak. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach. Dzisiaj Msze Święte tylko w kościele parafialnym wg  zwykłego porządku niedzielnego. Jutro i pojutrze odprawimy Msze Święte w następujących godzinach: 07.00 [roraty dla dorosłych], 09.00, 11.30, 15.30 [roraty dla  dzieci ], 17.00. Jutro na sumę zapraszamy chorych i starszych z naszej parafii. Chorych obłożnie przez rekolekcje zgłaszamy w zakrystii. Odwiedzimy ich z Sakramentami w środę po rekolekcjach. Jutro i pojutrze będzie okazja do rekolekcyjnej spowiedzi! Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią niedzielę adwentu. Bądźmy w tym zdyscyplinowani Kto tylko może niech już teraz przystąpi do spowiedzi. Spowiadać będziemy w godzinach: 08.45-12.00 i 15.30-17.30. Młodzież przed bierzmowaniem niech przyjdzie na rekolekcje po nauce w szkole i przystąpi do spowiedzi. Zastąpi to grudniową katechezę. Weźmy wszyscy chętny udział w rekolekcjach.

Dzisiaj przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Łączymy jej obchód z II niedzielą adwentu. Dzisiaj też w całej Polsce obchodzimy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie.  Przyjdziemy też  temu Kościołowi z pomocą materialną przez ofiarę pieniężną do puszek po Mszach świętych.

W TYGODNIU – w środę po rekolekcjach o godzinie 09.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych z naszych rodzin. Przyjdźmy jak najliczniej aby przyjąć Komunię św. za naszych zmarłych. W czwartek po wieczornych roratach odbędzie się grudniowe spotkanie Kręgu Biblijnego. W sobotę o godz. 16 w salce przy plebani odbędzie się spotkanie założycielskie nowego Kręgu Rodzin.

PRZYPOMINAMY – rozprowadzamy świece w ramach corocznej akcji WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Świece te można nabyć w wychodząc z kościoła; ofiara za małą świece wynosi minimum 6zł., a za dużą 12 zł. Rozprowadzamy dziś grudniowy numer Naszej Arki zatytułowany „Umiłowany św. Jan Ewangelista” w cenie 3 zł. We wtorek taca z wszystkich Mszy będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty jako nasza wdzięczność dla niego i wynagrodzenie za jego trud.

Opłatki w tym tygodniu będą roznoszone według następującej kolejności:

Środa - ul. Warszawska, Łąkowa, Słowackiego, Szkolna Kwiatowa, Nowa,
Czwartek - ul. Częstochowska, Kolonia Żuchowice oraz Kazimierza Wielkiego i Bolesława Chrobrego,
Piątek - Rynek, ul Żabia, Cmentarna ,Ogrodowa ,Polna, Galla Anonima, Władysława Łokietka i św. Wojciecha,
Sobota - Bujnice, Kolonia Bujnice, Kombinat ,Wieś, Blok oraz Królowej Jadwigi, Zygmunta Starego, Jana Kazimierza.

Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: Plucice - 1755 zł, ul. Kazimierza Wielkiego - 250 zł., Bolesława Krzywoustego - 220 zł., Mieszka I - 190 zł., Sopata Irena - 120 zł., dwie anonimowe ofiary po 50 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym. Zamówiliśmy w minionym tygodniu 10 okien do naszej kaplicy. Zostały też opróżnione śmietniki cmentarne.

W piątek 13 grudnia o godz.13 w Szkole w Gorzkowicach odbędzie się spotkanie z twórcami medycznej kampanii społecznej „Zdrowi Wiekowi ”.Zapraszamy wszystkich starszych wiekiem.