św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

14 grudnia 2013

15.12.2013r. - III NIEDZIELA ADWENTU

„Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy
od Jana Chrzciciela.” /Mt 11,10/

DZISIAJ – już trzecia niedziela tegorocznego adwentu. Dziś druga niedziela zbiórki artykułów spożywczych i chemicznych na paczki dla rodzin wielodzietnych i mniej zamożnych. Bóg zapłać!

W  TYGODNIU – w najbliższe dni mamy wyjazdy na całodzienne spowiedzi adwentowe: w poniedziałek i wtorek spowiadamy w Kamieńsku, w środę w Ręcznie, w piątek w Łękach i Chrzanowicach, w sobotę w Bęczkowicach.

W najbliższy piątek o godz. 17.00 odprawimy nowennę do Miłosierdzia Bożego z koronką i Mszą św. zbiorową. W sobotę od godz. 10.00 będzie  gruntowne  sprzątanie kościoła  na Boże Narodzenie. Do tego sprzątania z przyborami zapraszamy rodziców dzieci przed I Komunią św., a dokładnie rodziców  dzieci z klasy II B. Również w sobotę odbędzie się katecheza przed bierzmowaniem ,uprzedzająco za miesiąc styczeń. O godz. 10.00 prosimy chłopców, a o godz. 11.00 dziewczęta z grupy starszej.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji CARITAS, pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece można nabyć pod chórem po Mszach świętych, w zakrystii i w kancelarii. Zakup takich świec ozdobi świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich. Mamy jeszcze trochę świec i sądzimy , że wszystkie powinny się rozejść.

Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: Bujnice wieś – 590 zł dwie ofiary anonimowe w kwotach: 150 i 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Nasza Archidiecezja organizuje zbiorową pielgrzymkę do Rzymu na uroczystość kanonizacyjną Jana Pawła II-go 27 kwietnia 2014 r. Możliwy jest wyjazd pociągiem, autokarem lub samolotem. Wyjazd należy zgłosić do świąt Bożego Narodzenia. Bliższe informacje u księdza proboszcza.