św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

22 grudnia 2013

22.12.2013r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

W  TYGODNIU
– w ostatnim tygodniu adwentu odprawiamy roraty w poniedziałek dwa razy a we wtorek w wigilie już tylko rano. Przyjezdnych z delegacji, z zagranicy, studentów powracających do domów na Święta spowiadać będziemy podczas Mszy rannych i jutro wieczorem. We wtorek  przypada wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, bowiem o tej porze zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Tradycyjne zwyczaje wigilijne to: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu i wspólny śpiew kolęd już po kolacji. Kultywujmy w naszych rodzinach zwyczaje świąteczne i w ogóle tradycje religijne. O godz. 22.00 w wigilię odprawimy Pasterki  równocześnie na obu filiach, a o północy w kościele parafialnym. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.  W tym dniu o godz. 23.20 w kościele zostaną wystawione przez młodzież gimnazjalną jasełka bożonarodzeniowe. Zapraszamy serdecznie.

W środę przypada Uroczystość  Bożego Narodzenia. Nie będzie wówczas Mszy o godzinie 7.00, gdyż Pasterka zakończy się późną nocą. Pośpijmy trochę w to wielkie święto. Począwszy od  godziny 9.00 Msze św. będziemy odprawiać jak w każdą niedzielę łącznie z filiami.

W czwartek w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odprawimy Msze święte też jak w każdą niedziele. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa. W tym dniu modlitwą i ofiarą wesprzemy archidiecezjalne, katolickie uczelnie.

PRZYPOMINAMY – zaraz po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską /kolędę/ w domach parafian. W pierwszy dzień po Świętach odwiedzimy Gorzkowiczki i Józefinę , w drugi Plucice i Kolonię Plucice. Dzisiaj ostatnia okazja, aby zakupić świecę CARITAS na stół świąteczny. Kupując taką świecę pomagamy biednym dzieciom. Mamy jeszcze trochę tych świec, nie powinny nam zostać, bo w wielu domach takich świec jeszcze nie ma. Byłby nietaktem zwracać te świece. Są do nabycia pod chórem, Bardzo prosimy, aby nabywać je do ostatniej! Jak nie trudno zauważyć, ogrzewamy kościół na niedziele i święta. Prosimy parafian o pomoc materialną w spłaceniu gazu, którym ogrzewamy kościół. Raz w miesiącu w sezonie grzewczym  prosimy parafian o złożenie większej ofiary na tacę na ten cel. W miesiącu grudniu o taka tacę prosimy za tydzień 29 grudnia.

Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: Żuchowice – 1.510 zł., Chrzan Helena – 200 zł., pewna osoba z Gorzkowic – 100 zł.