św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

28 grudnia 2013

29.12.2013r. - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

– przypada w liturgii święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiaj przypada druga rocznica wyboru Arcybiskupa Wacława Depo - polecimy naszego pasterza Bogu w kornej modlitwie. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na spłatę ogrzewania w miesiącu grudniu. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary .

W TYGODNIU – we wtorek 31 grudnia kończy się rok  Pański 2013. Zakończymy go w naszej świątyni o godzinie 17.00 wspólną modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. Podamy na tym nabożeństwie statystyczne sprawozdanie z życia naszej parafii w tym kończącym się roku.

W środę to jest 1 stycznia 2014 roku, przypada w liturgii Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu odprawimy Msze wedle porządku niedzielnego łącznie z filiami. Po sumie dokonamy aktu oddania się Najświętszej Maryi Panny. W naszej diecezji obecny rok jest rokiem zawierzenia się Maryi. Poszczególne rodziny będą mogły wpisać się do księgi zawierzenia, którą radni parafialni odebrali w katedrze w Uroczystość Chrystusa Króla.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. W piątek popołudniu będzie wyjątkowo Msza święta, aby odprawiający I-wsze piątki mogli przyjąć Komunię świętą. Od godz. 16.00 w tym dniu będzie okazja do spowiedzi. Do stałych chorych pojedziemy dopiero w lutym.

PRZYPOMINAMY – oto porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek, 30 grudnia 2013r. godz.9.00:
Sobaków, Sobakówek – dwóch księży według stałego porządku,
Czerno przełożono na późniejszy termin.

Wtorek, 31 grudnia 2013r. godz.9.00:
Kolonia Kotów, Borzęcin – jeden ksiądz,
Kotów – drugi ksiądz,
Komorniki, Wola Kotkowska – przełożono na późniejszy termin.

Czwartek, 2 stycznia 2014r. godz.9.00
Grabostów – jeden ksiądz,
Żuchowice – drugi ksiądz,
Godz.16 – Ryszardów – trzeci ksiądz,

Piątek, 3 stycznia 2014r. godz.9.00:
Szczukocice – dwóch księży po lewej i prawej stronie wsi,
Godz.16 – Kolonia Gorzędów – trzeci ksiądz,

Sobota, 4 stycznia 2014 r.godz.9.00:
Kolonia Żuchowice – dwóch księży od obu końców wsi,
Szczepanowice – trzeci ksiądz,

Prosimy o pojazdy po księży na kilka minut przed kolędą.

Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: ul. Piotrkowska – 300 zł., pewna osoba z Gorzkowic – 100 zł., ofiary z kolędy na kaplicę: Gorzkowiczki i Józefina – 1.420 zł., Kolonia Plucice – 300 zł, Plucice – 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać!