św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

25 stycznia 2014

26.01.2014r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA

– na Mszy o godzinie 17.00 odbędzie się krótki koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru Cantores. Zapraszamy.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek –wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; we wtorek – wspomnienie św.Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora kościoła;  w piątek – wspomnienie w. Jana Bosko: sobota jest pierwszą sobotą w nowym miesiącu.
W przyszłą niedzielę  przypada święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie gromnic.
W najbliższą sobotę odbędzie się w Gorzkowicach XII Forum Trzeźwościowe wraz z XV rocznicą powołania Grupy AA. Początek o godz. 14.30 w Gimnazjum. O godz. 17.00 Msza św. w kościele parafialnym; następnie otwarty miting i zabawa taneczna w szkole.

PRZYPOMINAMY – w minionym tygodniu zakończyliśmy „kolędę” – wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Szliśmy do was, drodzy parafianie, my wasi duszpasterze,  aby pobłogosławić wasze mieszkania, by prosić Boga o błogosławieństwo dla domów i wszystkich mieszkańców. Bóg zapłać wam za złożone przy okazji „kolędy” ofiary na kościół i budującą się kaplicę cmentarną.

A oto złożone w ostatnich dniach kolędy ofiary na kaplicę cmentarną: ul. Zielona – 2.350 zł., ul. Leonów – 1000 zł., ul. Kościelna – 950 zł., ul. Przemysłowa i Działkowa – 750 zł., ul. Przemysłowa bl.32 – 730 zł., ul. Jaśminowa, Akacjowa i Wiśniowa – 660 zł., ul. 1000 – lecia – 620 zł., ul. Rynek i Ogrodowa – 450 zł., ul. Polna – 300 zł., ul. Przemysłowa bl.36 – 290 zł., ul. Słowackiego – 320 zł., ul. Przemysłowa bl.34 i Porosło po 220 zł., ul. Dolna – 50 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na zapłatę ogrzewania w miesiącu styczniu.

Firma OPTO – MARZENIE zaprasza na bezpłatne badanie wady wzroku. Odbędzie się ono 30 stycznia to jest w czwartek w godz. 13 - 14  w Gminnym Ośrodku Zdrowia.