św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

01 lutego 2014

02.02.2014r. - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

– przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Przed każda Mszą św. będzie poświęcenie gromnic. Dzisiaj też przypada druga rocznica Ingresu Arcybiskupa Wacława Depo do bazyliki Archikatedralnej. W modlitwach polecamy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi. Jak było zapowiadane, dziś zbieramy na tacę ofiary z przeznaczeniem na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła w miesiącu styczniu.  Dziękujemy za waszą hojność , za złożone ofiary.

W TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca lutego. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. Spowiedź z racji I piątku będzie: w czwartek od godz. 16.00 dla młodzieży przed bierzmowaniem, w piątek od godz. 16.00 dla odprawiających I piątki  szczególnie dla dzieci klas III. Do stałych chorych pojedziemy w I piątek o godz. 9.00. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 w sali przy plebani będzie przeprowadzona przymiarka liturgicznych strojów do I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci z rodzicami. W sobotę będzie katecheza przed bierzmowaniem dla grupy starszej, klasy pierwszej szkoły średniej. Młodzież przyjdzie do kościoła na godz. 17.00. Za tydzień będzie przeprowadzona przed naszym kościołem w ramach XXII Światowego Dnia Chorego zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch społeczny „Betel”.

PRZYPOMINAMY – nasza Archidiecezja organizuje pielgrzymkę na Uroczystość kanonizacji Ojca świętego Jana Pawła II w dn. 27 IV. br. Bliższe informacje o pielgrzymce zawarte są na ulotce które rozprowadzaliśmy przed tygodniem. Można się zgłaszać do końca lutego. Jednocześnie prosimy zapisane już osoby, aby zgłosiły się do kancelarii z dowodem osobistym i z zaliczką w kwocie 600 zł.

Przypominamy parafianom i bardzo zachęcamy do osobistego oddania się w opiekę Matki Bożej i poświadczenie tego faktu przez wpis do Parafialnej Księgi Zawierzenia, która wyłożona jest na bocznym ołtarzu Matki Bożej.

W miniony wtorek zostały zakupione i wstawione okna  w naszej kaplicy cmentarnej. Dziesięć okien kosztowało 18 tysięcy złotych.