św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

08 lutego 2014

09.02.2014r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

– jak było zapowiadane przed tygodniem dzisiaj w pod kościołami całej naszej archidiecezji zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na domy z nie- pełnosprawnymi sierotami społecznymi którymi zajmuje się katolicki ruch BETEL. Dziękujemy gorąco za wszystkie ofiary.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, we wtorek - wspomnienie N.M.P. z Lourdes  i zarazem Światowy Dzień Chorego. W tym dniu otoczymy modlitwą wszystkich chorych i tych którzy im posługują - służbę zdrowia i wolontariuszy, w piątek- święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. W piątek po Mszy wieczornej  na plebani odbędzie się lutowe spotkanie Kręgu Biblijnego.

PRZYPOMINAMY – międzynarodowa Organizacja Kościoła Katolickiego POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE, której celem jest pomoc kościołowi misyjnemu będącemu w potrzebie, wspólnotom kościoła prześladowanego i klasztorom kontemplacyjnym chce przeprowadzić w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego np. zużytych komputerów, monitorów, sprzętu RTV i AGD. Dokładnie wyliczony jest ten sprzęt na ulotce, która po Mszach rozdadzą ministranci. Sprzęt ten będzie jeszcze częściowo wykorzystany i przetworzony przez specjalistyczną firmę i utylizowany. Zachęcamy parafian do przeglądnięcia swych strychów, piwnic i komórek  i złożenie takiego sprzętu w zabudowaniach pod plebanią. Sprzęt ten będzie od nas odebrany 25 lutego br.