św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

15 lutego 2014

16.02.2014r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada w piątek - dzień miłosierdzia – wieczorem odprawimy Mszę o Bożym Miłosierdziu z koronką oraz Mszę świętą zbiorową. Zapraszamy serdecznie na to nabożeństwo. W sobotę w liturgii przypada święto katedry świętego Piotra Apostoła. Również w sobotę odbędzie się katecheza przed bierzmowaniem dla grupy młodszej klasy III gimnazjum. Na godzinę 10.00 przyjdą chłopcy, a na godzinę 11.00 dziewczęta.

PRZYPOMINAMY – po krótkiej przerwie wznawia działalność Nasz Dekanalny ośrodek Duszpasterstwa Rodzin. Dekanalnym duszpasterzem rodzin został mianowany nasz wikariusz ks. Zbigniew Stępień. Ogłaszamy w gablocie i na stronie internetowej parafii terminarz Prekan - katechez Przedmałżeńskich dla narzeczonych. Pierwsza Prekana odbędzie się 15 marca.

W ubiegłą niedzielę zostało zebrane do puszek z przeznaczeniem na BETEL 1350 zł. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Od wczoraj  nadawany jest na multipleksie jedyny katolicki program telewizyjny program katolicki TV TRWAM. Aby go oglądać należy przesterować nasz dekoder do oglądania telewizji naziemnej. Zachęcamy bardzo do oglądania  tego programu. Mieszkańcy Ryszardowa złożyli na kaplicę cmentarną ofiarę w kwocie 920 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym.

Do 25 lutego to jest do przyszłego wtorku zbieramy zachęceni przez katolicką organizację Kościół w potrzebie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Niektórzy parafianie już ten sprzęt dostarczyli. Sprzęt ten składamy w zabudowaniach gospodarczych przy garażach i zgłaszamy na plebani.

Trwa batalia o polskie lasy. Rządzący chcą je sprywatyzować i rozprzedać jako jedne z ostatnich dóbr narodowych. Konieczna jest nowa ustawa sejmowa. Społeczeństwo może ją wnieść na obrady sejmu jeśli zbierze 500 tys. podpisów. Zaczynam w naszej parafii taką zbiórkę. Wykładamy takie listy na stolikach za ławkami w kościele. Na liście koniecznie trzeba wpisać swój pesel. Kto go zna albo ma przy sobie dowód osobisty może to uczynić już dzisiaj.

Polecamy do kupna i poczytania dzisiejszy numer NIEDZIELI  w którym opisana jest wizyta polskich biskupów u Ojca świętego Franciszka /ad limina apostolorum/ oraz lutowy numer NASZEJ ARKI o św. Alfonsie Marii Liguorim założycielu Redemptorystów.