św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

22 lutego 2014

23.02.2014r. - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada  pierwsza sobota miesiąca marca. Po Mszy odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P.

PRZYPOMINAMY – w najbliższy wtorek od godz. 17.00 w salce na najniższej kondygnacji plebani, chłopcy klas drugich będą mogli odebrać z rodzicami swoje liturgiczne stroje do I komunii świętej. Zachęcamy bardzo do wpisywania aktów zawierzenia Najświętszej Maryi Panny. Księga zawierzenia jest wyłożona  na bocznym ołtarzu Matki Bożej. Do wtorku trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który odbierze kościelna organizacja Kościół w potrzebie.

Zbieramy podpisy na listach, aby ocalić polskie lasy. Listy wyłożone są na stolikach za ławkami. Wypełniajmy dokładnie wszystkie rubryki, aby ważne były wszystkie głosy. Trzeba wpisać czytelnie imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr pesel i własnoręczny podpis.

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, na prośbę Caritas Spes z Ukrainy, Caritas Polska prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup leków, żywności i pomoc rodzinom represjonowanym. W chwili obecnej jest to jedyna możliwa forma pomocy dla Ukrainy, nie ma możliwości przewiezienia przez granicę transportów z pomocą rzeczową. Zbiórkę ofiar w naszej parafii przeprowadzimy w niedzielę 02.03.2014r., za tydzień. Caritas Polska przekazała Caritas Spes we Lwowie już 50 000 zł, lecz z informacji przekazywanych przez Caritas Spes z Ukrainy potrzeby w istniejącej sytuacji są znacznie większe.