św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

08 marca 2014

09.03.2014r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

"Panu Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon"

DZISIAJ – o godz. 17.00  odprawimy pierwsze tegoroczne w Wielkim Poście „Gorzkie Żale”, wygłoszone będzie kazanie pasyjne. „Gorzkie Żale” będziemy odprawiać przez cały Wielki Post w porze wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to pasyjne nabożeństwo. Drogę Krzyżową odprawiamy w tegorocznym Wielkim Poście o godz.16.30 z rozważaniem dla dzieci /pół godziny później niż zwykle/, a po Mszy św. o godz. 17.30 z rozważaniem dla dorosłych. Taca dzisiejsza jest ostatnią tacą w tym zimowym sezonie, która przeznaczona jest na spłatę gazu ziemnego którym ogrzewamy nasz kościół. Dziękujemy za Waszą hojność.

W TYGODNIU – we wtorek na Jasnej Górze w godzinach wieczornych odbędzie się czuwanie całej archidiecezji przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Odjazd autobusu, który zabiera wszystkich chętnych do Częstochowy  o godz. 18.00 spod kościoła. W piątek po drugiej Drodze krzyżowej na plebani odbędzie się lutowe spotkanie Kręgu Biblijnego.

W najbliższą sobotę o godz. 15.00 w sali przy plebani rozpocznie się pierwsza seria tegorocznych Prekan – katechez dla narzeczonych przed zawarciem sakramentu małżeństwa. Terminarz Prekan zamieszczamy w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Również w sobotę o godz. 17.00 będzie odprawiona w naszym kościele Msza święta  o uzdrowienie przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre . Po niej do późnych godzin wieczornych wspólnota poprowadzi modlitwy wstawiennicze nad wszystkimi którzy są chorzy na ciele i duszy. Gdyby parafianie wiedzieli o kimś, kto jest zniewolony czy nawet opętany,  proszę go zaprosić na te modlitwy. Będzie na nich egzorcysta.

PRZYPOMINAMY – w zeszłą niedzielę do puszek Caritas z przeznaczenie na pomoc stojącej na krawędzi wojny Ukrainie parafianie złożyli kwotę 1.372 zł. Dołączmy do tej ofiary także naszą modlitwę , aby nie doszło na Ukrainie do wojny. Ta zawsze niesie śmierć i zniszczenie.

Co roku w Wielkim Poście przygotowujemy dla parafian dokładny program naszych rekolekcji parafialnych. Już dziś rozprowadzamy część tych programów.  Do 30 marca, kiedy to te rekolekcje się rozpoczną, wszystkie rodziny parafii te programy mają otrzymać.