św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

15 marca 2014

16.03.2014r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„To jest mój Syn umiłowany w którym mam upodobanie”

DZISIAJ – o godz. 17.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy parafian na to nabożeństwo. Dziś modlimy się za misjonarzy i misjonarki głoszących Ewangelię na krańcach ziemi.

W TYGODNIU – w najbliższą  środę przypada Uroczystość świętego Józefa oblubieńca N.M.P., patrona Kościoła Powszechnego. W tym dniu o godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą zbiorową za zmarłych Józefów i Józefy. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili. Najbliższy piątek jest trzecim w miesiącu marcu i jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Msza wieczorna będzie w tym dniu Mszą zbiorową według formularza o Miłosierdziu Bożym. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z  grupy  młodszej przyjdzie na marcową katechezę w sobotę.  Na godzinę 10.00 przyjdą chłopcy, a na 11.00 dziewczęta.

PRZYPOMINAMY – za dwa tygodnie zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Tak jak co roku, tak i w tym, przygotowaliśmy w kopertach dla każdej rodziny program tych rekolekcji. Będzie on w najbliższym czasie dostarczony do każdego domu.

KOTKÓW – za tydzień w Kotkowie wypada doba eucharystyczna. O godz. 7.00 rano będzie wystawiony  w kościółku Matki Bożej Fatimskiej do adoracji Najświętszy Sakrament. Adoracja odbywać się będzie według ustalonego porządku. O godz. 15.00 odmówiona będzie z kapłanem Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po niej będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Msza święta niedzielna. Pamiętajmy, żeby przyjść za tydzień na Mszę o godzinę póżniej.Za dwa tygodnie nie będzie w Kotkowie Mszy świętej z racji rekolekcji wielkopostnych. Przyjdźmy wtedy do macierzystego kościoła w Gorzkowicach.