Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

22 marca 2014

23.03.2014r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– w dniu dzisiejszym w kościółku filialnym w Kotkowie  wypada Doba eucharystyczna czyli trwanie modlitewne przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem.

W TYGODNIU – we wtorek 25 marca przypada w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia. Ogarniemy modlitwą rodziny oczekujące potomstwa oraz rodziny wielodzietne. Wynagradzać będziemy za grzechy zabijania nienarodzonych dzieci. Ponieważ we wtorek mamy całodzienną spowiedź wielkopostną w Kamieńsku w tym dniu odprawimy Msze św. tylko rano i wieczór.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się czterodniowe wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Stanisław Gruca sercanin spod Lublina. Dziś na wszystkich Mszach czytamy list który do nas skierował wprowadzając nas w tematykę rekolekcji. Przyjedzie do nas za tydzień z relikwiami św. Małgorzaty Marii Allacoque, które uroczyście wprowadzimy do kościoła parafialnego przed pierwszą Mszą świętą i będziemy przed nimi odprawiali nabożeństwa wstawiennicze. W niedzielę będą nauki stanowe – przyjdźmy w miarę możliwości na właściwą dla siebie naukę. Nie będzie Mszy na filiach; parafian z filii przez łączność z macierzystą parafią zapraszamy w tym dniu do kościoła w Gorzkowicach. Zapoznajmy się dokładnie z programem rekolekcji, który powinien dotrzeć do nas w kopercie. Jest on także wywieszony w gablotach. Weźmy gorliwy udział w tych rekolekcjach; w przyszły poniedziałek lub wtorek przystąpmy do wielkanocnej spowiedzi; nie odkładajmy spowiedzi na później. W rekolekcje mamy możliwość wyboru spowiednika.

PRZYPOMINAMY – gorąco prosimy parafian o przeprowadzenie na ulicach i wioskach całej parafii zbiórki pieniężnej na kwiaty do Bożego Grobu, aby nasz grób jak co roku był piękny i cieszył nasze oczy w Wielkim Tygodniu. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie dziś sprzedawać baranki na Wielkanoc. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne. Jest już pewną tradycją, że na Święta obdarowujemy paczkami rodziny biedne i wielodzietne. Przez dwie najbliższe niedziele będzie można złożyć do koszów wystawionych w przedsionku kościoła nasze dary dla tych rodzin.

Na kaplicę cmentarną złożono następujące ofiary: pewna rodzina z Gorzkowic – 200 zł, Pechta Zygmunt ze Szczukocic – 50 zł, pewna osoba – 50 zł. W najbliższym czasie przystąpimy do  wykonania w kaplicy instalacji elektrycznej i nagłaśniającej.

Polecamy dziś parafianom prasę katolicką: marcowy numer NASZEJ ARKI poświęcony św. Bratu Albertowi Chmielowskiemu    oraz dzisiejszy numer NIEDZIELI do którego dołączona jest pasja według objawień bł. Katarzyny Emmerich w formie pozycji książkowej. Stąd cena NIEDZIELI wynosi 6 zł.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE – w najbliższą środę w sali przy plebani o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dotyczące skutecznego leczenia kręgosłupa i stawów. Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych zabiegów. Zaproszenia wyłożone są na stolikach za ławkami.

Za tydzień na ul. Cmentarnej będzie można oddać krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa.