św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

29 marca 2014

30.03.2014r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– w naszej parafii rozpoczynamy czterodniowe wielkopostne rekolekcje. Przeprowadzi je ks. Stanisław Gruca  sercanin. Przez te rekolekcje mamy się nie tylko duchowo przygotować do świąt wielkanocnych ale pogłębić kult i cześć dla Najświętszego Serca Pana Jezusa – to jest tytuł naszej parafii. Pomogą  nam w tym przywiezione przez rekolekcjonistę relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque wielkiej czcicielki Bożego Serca. Dziś jest dzień nauk stanowych. Weźmy chętny  udział w tych rekolekcjach i zachęcajmy  naszych bliskich do gorliwego w nich udziału. Program tych rekolekcji został dostarczony do każdego domu parafii. Do tego programu dodajemy jeszcze Apel Jasnogórski w poniedziałek i wtorek o godz. 20.30.

W TYGODNIU – dzieci szkolne w poniedziałek i wtorek przyjdą do kościoła na godz. 10.45. Młodzież z Gimnazjum ma przez dwa dni zajęcia rekolekcyjne w kościele o godz. 15.30.Msze św. w dni rekolekcyjne będziemy odprawiać w godzinach: 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Od jutra w związku ze zmianą czasu Msze popołudniowe odprawiać będziemy o godz. później czyli o godz. 18.00.W dni powszednie rekolekcji nie ma Mszy o godz. 7.00.   Dla dorosłych przeznaczone są Msze o godz. 9.00 i 18.00. We wtorek o godz. 9.00 odprawimy Mszę dla chorych i starszych. Udzielimy na tej Mszy św. Sakramentu Namaszczenia  wszystkim obecnym chorym. którzy najpierw musza się wyspowiadać. Obłożnie chorych odwiedzimy z sakramentami w domach, w najbliższy czwartek od godz. 10.00. Najpierw będziemy u chorych mieszkających po stronie południowej od torów kolejowych, np. Plucice, a od godz. 14.00 u parafian mieszkających po przeciwnej stronie torów. Chorych zgłaszamy w czasie rekolekcji w zakrystii.  Poniedziałek i wtorek są dniami naszej rekolekcyjnej spowiedzi. Będzie wtedy wielu księży. Nie odkładajmy spowiedzi  na później, zwłaszcza na niedzielę Palmową. W czwartek po rekolekcjach o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za naszych bliskich zmarłych.
W piątek po rekolekcjach odprawimy jedną Drogę Krzyżową, będzie ona na gorzkowickim Rynku lub na placu kościelnym. Początek o godz. 16.30. Po Drodze Krzyżowej będzie odprawiona Msza św. wieczorna.
W środę 2 kwietnia przypada 9 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II.W tym dniu w Modlitwie Powszechnej uwzględnimy stosowne wezwanie o kanonizację bł. Jana Pawła II.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono następujące  ofiary: ul. Żabia i Cmentarna – 190 zł, Rynek – 80 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym. Bóg zapłać! Liczymy na ofiary ze wszystkich rejonów parafii.
Na budowę kaplicy cmentarnej złożono ostatnio dwie anonimowe ofiary, z Gorzkowic – 100 zł, z Gorzkowiczek – 50 zł. Bóg zapłać!
Taca w ostatni dzień rekolekcji będzie wyrazem naszej wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za trud ich wygłoszenia. Umiejmy być wdzięczni w tym względzie !
Parafian udających się do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II prosimy o niezwłoczne wpłacenie reszty należności finansowej za planowaną pielgrzymkę.