św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

05 kwietnia 2014

06.04.2014r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– dzisiaj a także jeszcze w przyszłą niedzielę do koszów  stojących w przedsionku kościoła można złożyć nie psujące się produkty spożywcze i artykuły chemiczne z których zrobimy paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom!

W TYGODNIU – w piątek odprawimy dwie Drogi Krzyżowe; o godz. 17.30 i o godz. 18.30. Po Drugiej Drodze krzyżowej odbędzie się kwietniowy Krąg Biblijny. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na gruntowne sprzątanie kościoła rodziców dzieci klasy II „b” i tych rodziców dzieci z klasy II a którzy nie sprzątali kościoła w adwencie. Prosimy o przyniesienie przyborów do sprzątania. Potrzebnych będzie kilku ojców, bowiem chcemy odsunąć wszystkie ławki i posprzątać pod nimi. Proszę nie zawieść!

W sobotę w sali przy plebani młodzież z klas I (pierwszych szkół ponadgimnazjalnych) będzie mieć katechezę przed bierzmowaniem. O godz. 10.00 przyjdą chłopcy, a o godz. 11.00 dziewczęta.

Przyszła niedziela jest niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie u nas na wszystkich Mszach a na Mszy o godz. 10.15 będzie procesja z palmami po kościele.  Prosimy rodziców, aby przygotowali dzieciom palmy i razem z nimi przyszli do kościoła.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: ul. Krzywoustego – 330 zł, Szczukocice – 210 zł, ul. Św. Wojciecha – 160 zł, Sobaków – 150 zł, ul. Chrobrego – 115 zł, ul. Mieszka I – 185 zł,  ul. Ogrodowa – 60 zł, Bujnice – 120 zł, Kolonia Gorzędów – 75 zł, Kolonia Plucice – 245 zł ,ul.3 Maja – 255 zł, trzy rodziny z ul. Zielonej – 30 zł, ul. Piotrkowska – 175 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.

Na kaplicę  cmentarną złożono ofiary: Włóka Maria z Gorzkowiczek – 100 zł, pewna osoba 100 zł. Bóg zapłać!

Zainspirowani wieloma prośbami i podziękowaniami do św. Marii Małgorzaty Alacoque i Najświętszego Serca Pana Jezusa patronującego naszej parafii, postanowiliśmy przyjmować dalej Wasze prośby i podziękowania drogą elektroniczną i przez wrzucanie ich do skrzynki umieszczonej na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać na nabożeństwie wieczornym w I piątek miesiąca. Przy prośbach nie składamy żadnych ofiar pieniężnych, ale odprawimy wtedy Mszę św. zbiorową za zmarłych z minionego miesiąca.

Prosimy serdecznie parafian aby wraz z wiosną odnowić, odrestaurować i ozdobić wszystkie krzyże i figury przydrożne na terenie parafii.

Przedstawiciele z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii rozprowadzają po Mszach świętych gadżety: baranki, palemki, ozdobne jajka wielkanocne i inne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na statutową działalność Stowarzyszenia.