św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

19 kwietnia 2014

20.04.2014r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

"W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy" /Refren psalmu/

DZISIAJ – wszystkim parafianom i gościom w te radosne święta wielkanocne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech te Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla Was i Waszych Rodzin czasem radości, pokoju, euforii, nadziei i miłości, aby widać było w Was, że jesteście świadkami Zmartwychwstania. Niech wiara i moc Zmartwychwstałego zamieszka w Waszych sercach a Boża miłość umacnia dobre ludzkie wysiłki. Wesołego Alleluja!
Dziś i jutro odprawiamy Msze św. w parafii według porządku niedzielnego łącznie z Mszami na filiach.

W TYGODNIU – jutro mamy poniedziałek wielkanocny. Zapraszamy  na Msze, aby cieszyć się radością ze zmartwychwstania Pańskiego.

W czwartek  o godzinie 16.00 dzieci klas drugich całej naszej parafii będą mieć w kościele pierwszą naukę bezpośrednio przygotowującą do I Komunii świętej. O tej samej godzinie zapraszamy do sali przy plebani na zebranie rodziców tychże dzieci. Omówione będą sprawy tegorocznej I Komunii świętej ,której termin coraz bardziej się przybliża. W piątek najbliższy ,pierwszy po Wielkanocy  można spożywać pokarmy mięsne, bo cały najbliższy tydzień jest w liturgii jedną wielką uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek wieczorem odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych z modlitwami do Bożego Miłosierdzia. Przenosimy te modlitwy o tydzień później , bo trzeci piątek w miesiącu kwietniu wypadł w Wielki Piątek, kiedy to raz w roku nie odprawia się Mszy świętej.

Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego i jest to zarazem dzień kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II-go. W tym dniu odprawimy sumę dziękczynną za Papieża Polaka a wiernym przekażemy iskierkę miłosierdzia. Prosimy parafian, aby przynieśli na sumę lamki ,aby tę iskierkę zabrać do domów. W godzinie miłosierdzia czyli o godzinie 15.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu w kaplicy wystawienia zmówimy pod przewodnictwem księdza koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. W szczególny sposób miłosierdzie chrześcijańskie szerzy nasza diecezjalna Caritas. W niedzielę przyszłą wesprzemy jej statutową działalność składając po Mszach św. ofiary pieniężne do puszek.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: ul. Zielona - 345 zł ul. Częstochowska  - 342 zł, ul.1000-lecia -275 zł, ul. Królowej Jadwigi - 60 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary! Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru NIEDZIELI. Ma specjalną wkładkę przed kanonizacją Jana Pawła II i kosztuje 6 zł.