św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

26 kwietnia 2014

27.04.2014r. - II NIEDZIELA WIELKANOCY

– w Rzymie na Watykanie o godz. 10.00 odbędzie się kanonizacja dwóch papieży XX wieku: Jana XXIII i Jana Pawła II-go. W związku z tym w naszym parafialnym kościele będzie odprawiona dziękczynna suma za dar kanonizacji papieża Polaka. Parafianie będą mogli zabrać do swych domów iskierkę Miłosierdzia Bożego. Po Komunii św. odśpiewamy dziękczynne Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy.
W dekanacie, a dokładnie w Bęczkowicach dziś o godz. 19.00 wyruszy z parafialnego kościoła Droga krzyżowa na Pocieszną Górkę, gdzie o godzinie 20.00 odprawiona będzie też dziękczynna Msza święta za dar kanonizacji. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.
Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem księdza odprawimy Godzinę Miłosierdzia; odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj, dobroczynna, kościelna organizacja CARITAS zbiera po Mszach ofiary do puszek na swoją statutową działalność. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

W TYGODNIU – jutro przypada w liturgii uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski przeniesiona z tygodnia wielkanocnego.
Dzieci klas II będą mieć w tym tygodniu katechezę liturgiczną przygotowującą do I Komunii świętej tylko we wtorek w parafialnym kościele o godz. 16.00. Od następnego tygodnia we wtorki i czwartki.
Od czwartku mamy miesiąc maj i będziemy wieczorem odprawiać nabożeństwo majowe z czytanką duchową.
W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. W związku z tym w czwartek od godz. 17.00 będzie okazja do comiesięcznej spowiedzi dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W piątek od godz. 17.00 będzie spowiedź dla odprawiających pierwsze piątki miesiąca, zwłaszcza dla dzieci z klas III po I Komunii świętej. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 9.00. Jak już zapowiadaliśmy w pierwszy piątek odprawimy Mszę świętą zbiorową za zmarłych w minionym miesiącu kwietniu, oraz odczytamy podziękowania i prośby do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W sobotę 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w tym dniu w parafialnym kościele będą odprawione w godzinach: 7, 9, 11.30 i 18. Suma będzie sprawowana za Ojczyznę i druhów strażaków. Zapraszamy.

PRZYPOMINAMY – za tydzień na Jasnej Górze zostaną złożone parafialne Księgi Zawierzenia jako nasz dar dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II. Uczyni to ksiądz proboszcz z delegacją parafian. Na kaplicę złożono ofiarę: Kopcińska Danuta z Gorzkowic -  50 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W minionym tygodniu w kaplicy cmentarnej zostały założone przewody instalacji nagłaśniającej i rozpoczęty został montaż instalacji elektrycznej.