Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

Ofelii, Serwacego

Bóg chciał, abyśmy mieli wszystko za pośrednictwem Maryi.
św. Bernard z Clairvaux

03 maja 2014

04.05.2014r. - III NIEDZIELA WIELKANOCY

„Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie
 w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”

DZISIAJ – o godz. 18.00 odprawimy wieczorna Mszę świętą a po niej nabożeństwo majowe. I tak będzie przez cały miesiąc maj. Zachęcamy parafian do oddawania czci Matce Bożej przez udział w majowym. Nie rezygnujmy też ze śpiewania litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i figurach, gdzie jeszcze jest ten zwyczaj.

W TYGODNIU – dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii świętej w tym tygodniu mają katechezy w kościele we wtorek i czwartek o godz.16.00. W czwartek 8 maja przypada w liturgii uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ponieważ jest to popularne imię, wieczorem tego dnia odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych noszących to imię. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili. W piątek po nabożeństwie majowym odbędzie się majowy KRĄG BIBLIJNY. W sobotę będzie mieć katechezę przed bierzmowaniem: chłopcy przyjdą na godz. 10.00 a, dziewczęta na godz. 11.00.

PRZYPOMINAMY – od tego tygodnia będziemy odprawiać w poszczególnych wioskach Msze św. o urodzaje. Prosimy  zaplanowane wsie o obranie miejsca na nabożeństwo ,przygotowanie polowego ołtarza i przyjazd po księdza na 15 minut przed godz. 18.00. W tym tygodniu takie Msze będą odprawione: w poniedziałek w Gorzkowiczkach, we wtorek w Żuchowicach, w piątek w Grabostowie.

KOTKÓW – suma odpustowa ku czci Matki Bożej Fatimskiej będzie odprawiona w Kotkowie w przyszły wtorek 13 maja o godzinie 18.00. Prosimy o przygotowanie wszystkiego jak co roku na ów odpust .