św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

10 maja 2014

11.05.2014r. - NIEDZIELA WIELKANOCY

„Ja jestem dobrym pasterzem”.

DZISIAJ – dzisiejsza niedziela zwana jest „Niedzielą Dobrego Pasterza”. W Kościele zaczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Polecajmy Bogu w modlitwie sprawę nowych powołań na wyłączną służbę Bogu. Wzrost powołań zależy też od tego jak my w naszych domach mówimy o kapłaństwie i kapłanach.

W TYGODNIU – we wtorek 13 maja wypada w liturgii wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Jest to tytuł kościoła filialnego w Kotkowie. W tym dniu wypada tam doroczny odpust. Suma odpustowa będzie tam odprawiona o godz. 17.00. O tej samej godzinie, a więc o godzinę wcześniej będzie odprawiona w tym dniu Msza z majowym w kościele parafialnym, aby odprawiający ksiądz wziął też udział w odpuście Kotkowie. Parafian z Kotkowa prosimy o przygotowanie kościółka i posiłku odpustowego na osiem osób.
W środę wypada w liturgii święto św. Macieja Apostoła a w piątek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Najbliższy piątek jest trzecim piątkiem w miesiącu maju, a więc jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Wieczorem odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych z koronką i  Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
W sobotę będzie katecheza dla bierzmowanych – grupa młodsza. Chłopcy przyjdą o godz.10, dziewczęta o godz.11.00. Również w sobotę o godz.14.30 zacznie się w sali przy plebani druga tura PREKAN - katechez dla narzeczonych przed zawarciem sakramentu małżeństwa.

PRZYPOMINAMY – z końcem kwietnia skończyły się wypominki półroczne. Kto z parafian chciałby je przedłużyć na drugie półrocze, niech zgłosi to w kancelarii parafialnej. Msze święte o urodzaje z poświęceniem pól w tym tygodniu będą odprawione: środa – Plucice, czwartek – Kolonia Plucice. Prosimy o pojazdy po księdza na godz. 17.45.

W sobotę 24 maja będzie odprawiona w naszej parafii przez wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre Msza święta o uzdrowienie z modlitwami wstawienniczymi. Już dziś o tym informujemy i serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Parafianie niech z kolei zaproszą swe rodziny i przyjaciół - nie sądźmy, że jest to nabożeństwo tylko dla zniewolonych czy opętanych. Ono jest dla wszystkich chorych na ciele i duszy.