św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

18 maja 2014

18.05.2014r. - NIEDZIELA WIELKANOCY

„Ja  jestem drogą i prawdą i życiem”

DZISIAJ – obchodzony jest w Krzemieniewicach doroczny odpust ku czci św. Izydora Oracza. Suma odpustowa odprawiona tam będzie o godz.12.00.

W TYGODNIU – w sobotę w liturgii wypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień odpustu w parafii Gomunice. Ponadto w sobotę będzie katecheza przed przyjęciem sakramentu bierzmowania – grupa młodsza. I chłopcy i dziewczęta przyjdą na godzinę 10.00.Wieczorem o godz. 18.00 wspólnota Przymierza Rodzin Mamre odprawi Mszę świętą o uzdrowienie. Po niej będą modlitwy wstawiennicze. Przyjdźmy jak najliczniej, zapraszamy! W tym tygodniu planujemy odprawić Msze święte polowe o urodzaje z poświęceniem pól w następującym porządku: wtorek –Kolonia Żuchowice, środa – Bukowina, czwartek – Bujnice, piątek – Bujniczki. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i o pojazd po księdza na godzinę 17.45.

PRZYPOMINAMY – w  minionym tygodniu zakończyliśmy pracę przy instalacji elektrycznej w naszej kaplicy cmentarnej. W miesiącu czerwcu planujemy tynkowanie ścian wewnętrznych. Informujemy parafian, że za dwa tygodnie 1 czerwca nie będzie u nas sumy o godzinie 11.30 z powodu I Komunii świętej dzieci klas II-ich. Na stolikach za ławkami wyłożyliśmy gazetę „Wiadomości Rolnicze”. Można ją sobie zabrać za darmo.