Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

Ofelii, Serwacego

Bóg chciał, abyśmy mieli wszystko za pośrednictwem Maryi.
św. Bernard z Clairvaux

24 maja 2014

25.05.2014r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCY

– od dziś, do środy włącznie obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy. W modlitwie powszechnej będą okolicznościowe wezwania.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym  w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; w czwartek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w piątek zaczniemy odprawiać nowennę do Ducha świętego, w sobotę przypada święto Nawiedzenia N.M.P.

Za tydzień, 1 czerwca na Mszy o godz. 10.15 będziemy w naszej parafii przeżywać Uroczystość I Komunii św. W związku z tym, ogłaszamy kilka spraw:

a) W środę w godz. 15.30 – 17.30 będzie sprzątanie kościoła. Prosimy na nie z przyborami do sprzątania rodziców dzieci z klasy II c oraz tych,  rodziców z klasy II b i II a którzy dotychczas nie włączyli się w porządki w kościele.  Prosimy przybyć, nie zawieść – kościół na I Komunię musi być porządnie wysprzątany!
b) Ostatnią katechezę liturgiczną dzieci będą mieć we wtorek o godz.16.00,
c) W  czwartek o godz. 16.00 będzie generalna próba liturgii Mszy Komunijnej,
d) W sobotę o godzinie 10.00 będzie spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Wraz z dzieckiem idącym do I Komunii św. powinni przystąpić do Komunii św. rodzice, rodzice chrzestni i najbliższa rodzina.
e) Rodzice zbiorą się z dziećmi przed I Komunią pod kościołem za tydzień o godz.10.00. Prosimy nie zainteresowanych I Komunią a więc wiernych nie będących rodziną dzieci od I Komunii, aby przyjść na inne Msze święte. Bowiem rodzice z rodziną chcą sobie usiąść w ławkach.
f) Za tydzień  nie będzie wyjątkowo sumy; w Kotkowie  i  na Jasnej Górce Msze o godz.14.00
g)Chrzty w czerwcu nie będą udzielone za tydzień ale 8 czerwca na sumie.

Msze św. polowe o urodzaje będą w tym tygodniu: we wtorek w Sobakówku, w środę w Sobakowie, w czwartek w Szczepanowicach.

W sobotę o godz. 14.00 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. okolicznościowa z racji rozpoczęcia Powiatowego Dnia Strażaka, Dni Ziemi Piotrkowskiej i VII Dni Gorzkowic. Zapraszamy.