Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

19 sierpnia 2012

19.08.2012r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

– od piątku odprawiamy nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Dziś nowenna będzie na sumie, w pozostałe dni na Mszy popołudniowej. Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, dziś po Mszach świętych zbieramy ofiary pieniężne do puszek w ramach Caritas z przeznaczeniem na poszkodowanych w letnich nawałnicach i burzach. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W TYGODNIU – w sobotę w sali przy plebani o godz. 15.00 będzie, druga sierpniowa PREKANA, katecheza dla narzeczonych.  Za  tydzień 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na ten dzień zaplanowane są parafialne dożynki, święto dziękczynienia za zebrane plony. Poszczególne wioski proszone są  o przygotowanie dożynkowych wieńców i chlebów. Niech tych wieńców będzie jak najwięcej - są one bowiem wyrazem wdzięczności Bogu za chleb powszedni, dar Boga i owoc pracy rolników. Prosimy, aby delegacje z poszczególnych wiosek na kilka minut przed sumą zgromadziły się na placu pod kościołem. Stamtąd korowód dożynkowy o godz. 11.30 wyruszy z procesją wokół kościoła. Przyjmijmy taką samą formułę dożynek parafialnych jak w zeszłym roku. To znaczy skromnie, bez alkoholu, bo sierpień jest miesiącem trzeźwości. Po Mszy dziękczynnej za tegoroczne plony będzie w kościelnym parku poczęstunek wiejskimi produktami naszego regionu. Wiejskie stoły przygotują; Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa  Plucice oraz Stowarzyszenie Razem dla Gorzkowic, które czynnie angażują się w przygotowanie naszych parafialnych dożynek. Zaproszony został na dożynki w tym roku chór Cantabile z Radomska.

PRZYPOMINAMY – w minionym tygodniu na budowie naszej kaplicy cmentarnej wykonaliśmy odpływ kanalizacji oraz z pomocą Gminy zasypaliśmy fundamenty do poziomu „zerowego”. Zostały złożone na budowę następujące ofiary: pewna osoba - 2000 zł., Porosło i Pieńki Stolarskie - 370 zł., ul. Piotrkowska za miesiąc sierpień zebrała kwotę - 350 zł., Klekocińska Alfreda z ul. Słowackiego - 100 zł., Szafran Kazimierz z ul. Piotrkowskiej - 100 zł., pewna osoba - 50 zł. Bardzo gorąco dziękujemy.