św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

31 maja 2014

01.06.2014r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCY

– obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy o godz. 10.15 będzie uroczystość I Komunii świętej. W związku z tym nie będzie dziś sumy; w Kotkowie  i na Jasnej Górce Msze o godz.14.00.
Cieszymy się z doprowadzenia do I Komunii świętej dzieci klas II-ich. Podtrzymujmy w nich ducha pobożności, który w tych dniach zrodził się w ich duszach. Niech rodzice i ich chrzestni dalej otaczają ich religijną troską, pomogą im odprawić po I Komunii 9 pierwszych piątków miesiąca w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy tym rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w życie naszej parafialnej wspólnoty, zadbali o czystość i ład w naszym kościele, który jest naszym wspólnym domem Wyrażamy wdzięczność tym, którzy podjęli się jakichkolwiek funkcji w przygotowanie I Komunii świętej. I Komunia święta jest pewnym testem dla rodziców dzieci, testem wiary w Boga, w Kościół, który udziela sakramentów, jest okazją do lepszego poznania się. Jest to potrzebne  bo duch świeckości wkrada się nam coraz bardziej w życie i w przeżywanie I Komunii też.  Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza: dwa, bogato haftowane ornaty w kolorze zielonym i czerwonym. Bardzo dziękuję ks. Przemysławowi za katechizację dzieci i przygotowanie dzisiejszej liturgii. Po Mszy zrobimy sobie wspólne , pamiątkowe zdjęcie. Dzisiaj dzieci mają wolne a od od jutra zaś, będą mieć tzw. „biały tydzień” – przychodzić będą w liturgicznych strojach komunijnych na nabożeństwo o godz. 18.00. Wyjątkiem będzie sobota. W tym dniu dzieci udadzą się z pielgrzymką do Wadowic. O godz.7.00 podjadą pod kościół autobusy.

W  TYGODNIU – w środę najbliższą ok. godz.19 dotrze do parafii piesza pielgrzymka z Łowicza; będzie nocować w Plucicach. Prosimy tamtejszych parafian o gościnne przyjęcie pielgrzymów. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Dlatego spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem będzie w czwartek od godz. 17.00. Tak samo będzie spowiedź w pierwszy piątek. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 09.00. Wieczorem w pierwszy piątek odprawimy Mszę nowennową za wszystkich zmarłych w miesiąca maju. Odczytamy prośby i podziękowania parafian do Serca Pana Jezusa złożone internetowo i w skrzynce znajdującej się na stoliku za ławkami.
W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego – tzw. Zielone Świątki. Jest to dzień odpustu na Pociesznej Górce w parafii Bęczkowice.
Także w  przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.10.15 będą przeżywać rocznicę I Komunii dzieci klas III. W związku z tym, dzieci te przyjdą do kościoła na  próbę we wtorek o godz.16 a  na spowiedź św. w czwartek też o godz. 16 -ej. Rodzice przygotują dla tych dzieci stroje od I  Komunii św. lub zbliżone do nich.

PRZYPOMINAMY – w  tym tygodniu ostatnie już Msze święte polowe z prośbą o urodzaje zaplanowane w porządku następującym: w poniedziałek - Ryszardów, w środę - Kotków, w czwartek - Szczukocice.
Za dwa tygodnie obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w Czernie na Jasnej Górce. Suma będzie tam odprawiona o godz. 11.30. Prosimy tamtejszych parafian o przygotowanie kościółka i posiłku odpustowego.
Za tydzień za zezwoleniem ks. Arcybiskupa Metropolity będziemy zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc powodzianom na Bałkanach. Jest to ogólnopolska akcja Caritas.