św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

07 czerwca 2014

22.06.2014r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

– odprawiamy  Msze święte według normalnego porządku niedzielnego. Po sumie odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła jako  że mamy oktawę Bożego Ciała. W pozostałe dni oktawy procesja ta jest po Mszy wieczornej. Zapraszamy na obchody oktawy Bożego Ciała. Codziennie do czwartku urządzamy wieczór procesję eucharystyczną wokół kościoła.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- we wtorek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu odprawimy wieczorem Mszę świętą zbiorową za zmarłych Janów i Janiny. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili składając dobrowolną ofiarę.

- w czwartek mamy zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na mszy wieczornej będzie błogosławieństwo wianków  z kwiatów i ziół oraz błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy mamy ze swymi pociechami. Niech przyjdą po błogosławieństwo Jezusowe dla swych dzieci.

- w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień naszego parafialnego odpustu .W tym dniu odprawimy Msze święte w godz. 7.00, 8.00 - to będzie Msza na zakończenie roku szkolnego, wyjątkowo o godz. 11.30  i 18.00. Ta ostatnia Msza będzie sumą odpustową na którą zapraszamy całą asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków, strażaków, orkiestrę dętą i wszystkich parafian. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

Dzieci i młodzież szkolna winna przystąpić do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od godz. 17.00 i na samej mszy na zakończenie roku nauki w piątek o godz.8.00.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dzień odpustu w parafii Kamieńsk. W związku z odpustem Msza w Kotkowie za tydzień będzie o godzinę później to jest o godz. 15.00. Od przyszłej niedzieli nie będziemy przez całe wakacje odprawiać Mszy dziecięcej o godz. 10.15. Po sumie za tydzień  będzie ostatnia procesja eucharystyczna kończąca obchody odpustowe. Jeszcze raz chcemy my wasi duszpasterze podziękować parafianom za piękne przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. To było bardzo budujące a sama procesja była bardzo piękna.

Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego odpoczynku z Bogiem. Odpoczywajmy zawsze z Bogiem , nigdy bez Niego czy wbrew Bożemu prawu.