św. Macieja, apostoła, święto

Macieja, Bonifacego

Mądrość ma dwoje oczu. Jednym spogląda w dal na to, co jest do zrobienia, drugim spogląda wstecz na to, co zostało zrobione.
św. Ignacy Loyola

Dz 1, 15-17. 20-26 • Ps 113 • J 15, 9-17 liturgia dnia

07 czerwca 2014

08.06.2014r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„Weźmijcie Ducha Świętego” /J 20,22/

DZISIAJ – przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się czas zwykły w ciągu roku.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.15 dzieci klas III mają pierwszą rocznicę Komunii świętej. Także dzisiaj o godz. 11.00 na Pociesznej Górce w parafii Bęczkowice obchodzony jest coroczny odpust. Dziś po Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek Caritas z przeznaczeniem na pomoc ofiarom powodzi na Bałkanach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W TYGODNIU – jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. Aby podkreślić świąteczny charakter tego dnia o godz. 9.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. W środę o godz. 19 i w sobotę o godzinie 10  będą  katechezy dla grupy starszej do bierzmowania. 18 czerwca odbędzie się bierzmowanie. Ponad to w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa, w środę wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, w czwartek  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Antoniego, prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i  męczennika. W piątek po wieczornym nabożeństwie w sali na plebani odbędzie się czerwcowe spotkanie Kręgu Biblijnego.

PRZYPOMINAMY – za tydzień przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej –dzień odpustu na Jasnej Górce w Czernie. Suma odpustowa odprawiona tam będzie o godzinie 11.30 Tamtejszych parafian prosimy o poczynienie przygotowań do odpustu: posprzątanie i ozdobienie kościółka i przygotowanie posiłku odpustowego.

Na dziesięć dni przed Bożym Ciałem podajemy trasę eucharystycznej procesji.  W tym roku pójdziemy z procesją Bożego Ciała do Gorzkowiczek.  Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach:

I ołtarz – przy skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej z Ogrodową. Przygotują go parafianie z ul. Ogrodowej i dolnej części ul. Piotrkowskiej.

II ołtarz –przy krzyżu w Gorzkowiczkach koło posesji rodziny Zalewskich. Przygotują go parafianie z Gorzkowiczek.

III ołtarz –na ul. Piotrkowskiej koło posesji rodziny Szpigiel. Przygotują go parafianie z górnej części ul Piotrkowskiej.

IV ołtarz – w Rynku. Przygotują go parafianie z Rynku i dolnej części ul. Częstochowskiej.

Wyczytani parafianie zgłoszą się do parafii po stelaże ołtarzy i plansze eucharystyczne a postarają się o płótna i kwiaty.

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych z klas II „b” i „ c” i jedna osoba z klasy II „a” złożyli ofiarę 1610 zł z przeznaczeniem na malowanie kaplicy św. Jana Pawła II-go. Serdecznie dziękujemy.

Dziś rozprowadzamy: dzisiejszy numer NIEDZIELI i czerwcowy numer NASZEJ ARKI pt: „Założyciele Zmartwychwstańców ”. Kupmy i poczytajmy w niedzielne popołudnie.

Ministranci po Mszach świętych pod chórem rozprowadzają dziś pamiątkowe breloczki w cenie 3 zł  z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na I Pielgrzymkę Rowerową Ministrantów Archidiecezji Częstochowskiej. Wesprzyjmy to przedsięwzięcie.