św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

28 czerwca 2014

29.06.2014r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Dzień odpustu w parafii Kamieńsk. Dzisiaj kończymy obchody odpustu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i po sumie urządzimy ostatnią w tym roku procesję eucharystyczną. Od dziś przez całe wakacje nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 10.15.Zapraszamy na Msze o innej godzinie.

TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W każdym z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 9.00. Spowiedź dla chętnych w piątek od godz. 17.00. Prosimy o wpisywanie próśb i podziękowań do Najświętszego Serca Pana Jezusa na stronie internetowej naszej parafii. O godz. 18.00 będzie w piątek nowenna i Msza zbiorowa za zmarłych w miesiącu czerwcu.

PRZYPOMINAMY – za dwa tygodnie 13 lipca wyruszy na Jasną Górę nasza piesza parafialna pielgrzymka. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 7.00. Bardzo prosimy o podejmowanie decyzji i zapisywanie się na pielgrzymkę. Nie odkładajmy tego do ostatniej chwili. Wszyscy pielgrzymi powinni być zapisani – wtedy otrzymują plakietkę  i będą ubezpieczeni. Prosimy o przygotowanie wozów do przewozu bagaży.

Wakacje to czas odpoczynku i rekreacji. Nie zapominajmy jednak o naszych praktykach religijnych a szczególnie o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Odpoczywającym życzymy dużo słońca i Bożej radości!

OGŁOSZENIA NATURY SPOŁECZNEJ – jutro 30 czerwca o godz. 18.00 w Gimnazjum ul. Szkolna 8  specjalista ds. Rehabilitacji zaprasza na bezpłatne konsultacje dotyczące naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych oraz zespołów bólowych kręgosłupa, stawów, nadciśnienia, cukrzycy. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z bezpłatnego zabiegu. Przy wyjściu do odebrania druki z informacją.

2/ 7 lipca w poniedziałek w godz. 14.00 -16.00 będzie można przeprowadzić w Gminnym Ośrodku Zdrowia bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Jest możliwość zakupu okularów. Rejestracja pod nr telefonu: 44 681 80 02.