św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

05 lipca 2014

06.07.2014r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada patronalny dzień Apostolstwa chorych. Modlimy się za wszystkich cierpiących, doświadczonych przez choroby i rozmaite boleści. Prosimy dla wszystkich potrzebujących o chrześcijańskie przeżycie czasu choroby - by wszyscy potrafili przyjąć krzyż  i przemienić go w ofiarę przynoszącą prawdziwe życie. Okolicznościowe wezwanie w Modlitwie Powszechnej.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek wspomnienie św. Jana z Dukli prezbitera; w piątek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w sobotę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

W piątek 11 lipca w godzinach wieczornych  do naszej parafii dotrze piesza pielgrzymka z Piotrkowa Trybunalskiego na Jasną Górę . Serdecznie prosimy parafian o życzliwe przyjęcie pielgrzymów. Parafia przyjmie na nocleg i da dwa posiłki wszystkim osobom duchownym z pielgrzymki i udostępni ogród pod namioty. Bądźmy  wszyscy zawsze otwarci na  pielgrzymów.

W przyszłą niedzielę wyruszy na Jasną Górę nasza piesza parafialna pielgrzymka. Zacznie się Mszą św. godz. 7.00. Wszyscy pielgrzymi powinni być zapisani – wtedy otrzymują pakiet pielgrzyma i będą ubezpieczeni. Dokładny program pielgrzymki wywiesiliśmy w gablocie. Spowiedź św. przed pielgrzymką będzie w sobotę od godz. 17.30. Pielgrzymi powinni być wyspowiadani. Spotkanie wszystkich pielgrzymkowych funkcyjnych będzie w sali przy plebani w sobotę o godz. 17.00. Uroczysta Msza św. przed cudownym Obrazem Jasnogórskim będzie dla naszej pielgrzymki odprawiona w środę 16 lipca o godz. 9.00. Rodziny i bliscy pielgrzymujących pieszo na Jasną Górę są proszeni, aby nawiedzili swoich krewnych w Częstochowie.

PRZYPOMINAMY – na kaplicę cmentarną złożono ofiarę ze Szczepanowic i Kolonii Bujnice w kwocie 940 zł. Pewna rodzina z ul. Krzywoustego podarowała 60 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Jest możliwość wyjazdu pielgrzymkowego na Górę św. Anny i do Głogówka z parafią Radziechowice. Wyjazd spod  naszego kościoła w czwartek 10 lipca o godz. 5.30. Koszt 40 zł. Kontakt z p. Librowskim z Bujniczek.