św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

11 lipca 2014

13.07.2014r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

„On też wydaje plon: jeden stokrotny…inny trzydziestokrotny”

DZISIAJ – w imieniu parafii i kierownika pieszej pielgrzymki z Piotrkowa serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom którzy gościnnie podjęli pielgrzymów. Nasza parafialna pielgrzymka dziś wyruszyła na Jasną Górę.  W środę o godz. 09.00 przed Jasnogórskim Obrazem odprawiona będzie Msza św. za pielgrzymów i parafian. Zachęcamy do odwiedzenia naszej pielgrzymki. Powrót pielgrzymów będzie w piątek około godz. 19.00.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek wspomnienie św. Bonawentury Biskupa i Doktora Kościoła, we środę wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej (to na to święto podąża na Jasną Górę nasza piesza pielgrzymka), piątek jest trzecim w miesiącu i jest poświęcony kultowi Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 odprawimy w piątek Mszę zbiorową do Miłosierdzia Bożego z Nowenną.

PRZYPOMINAMY – bardzo gorąco dziękujemy za  wszystkie ofiary na budowę naszej kaplicy cmentarnej. W minionym tygodniu złożono na te kaplicę następujące ofiary: Gorzkowiczki: 4470 zł., pewna rodzina  z Gościnnej 100 zł. Liczymy na dalsze ofiary, bo kontynuujemy pracę przy kaplicy: kładziemy tynki. Musimy jednak podać do wiadomości wiernych dwa smutne fakty: ktoś ukradł spod kaplicy żeliwną wannę na wodę. Druga jest taka: ciągle niezdyscyplinowani parafianie rzucają pod śmietniki cmentarne śmieci kuchenne myśląc: przecież parafia i tak to wywiezie. To zupełny brak ludzkiej kultury – podrzucać komuś śmieci!

Rolnikom na rozpoczynające się żniwa mówimy: „Szczęść Boże”. Prosimy o pozostawienie niewymłóconych kłosów na wieńce dożynkowe.