5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

19 lipca 2014

20.07.2014r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

– serdecznie dziękujemy wszystkim pieszym pielgrzymom Na Jasną Górę, za to że dali świadectwo naszej katolickiej wierze i podtrzymali tradycję pieszych pielgrzymek do Matki Bożej Częstochowskiej.

W TYGODNIU – w piątek po Mszy wieczornej będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych w związku z tym, że wypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców,  automobilistów i motocyklistów. Prosimy o podjechanie pojazdami pod sam kościół. Niech przyjadą także Ci kierowcy, którzy mieli już swój pojazd święcony, bo prócz błogosławieństwa nowych pojazdów  będziemy się też modlić o bezpieczną, szczęśliwą i rozważną jazdę. W kalendarzu liturgicznym ponadto  przypada: we wtorek wspomnienie św. Marii Magdaleny; w środę wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w czwartek wspomnienie św. Kingi dziewicy; w piątek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i automobilistów; w sobotę  wspomnienie św.  Joachima i Anny rodziców N.M.P .- dzień wdzięczności i modlitwy za rodziców, dziadków i emerytów.

PRZYPOMINAMY - w minionym tygodniu została przemalowana kaplica św. Jana Pawła II. Proszę tam zaglądać, modlić się i mieć cześć do świętego papieża naszych czasów. Kończymy prace tynkarskie w kaplicy cmentarnej. Następny etap prac to malowanie, białkowanie ścian. Parafia ogłasza przetarg na tę pracę. Firma która będzie malować kaplicę musi dysponować rusztowaniami o wysokości 8 metrów. Proszę parafian o rozgłoszenie tej sprawy, podpowiedź co do firmy; czekamy na zgłoszenia. Na kaplicę pewna rodzina z ul. Częstochowskiej złożyła ofiarę w kwocie 100 zł. Bóg zapłać! Przy okazji: Prace przy kaplicy trwają, póki dysponujemy funduszami. Ale one się już kończą. Jeśli ich nie będzie - staniemy z pracami tuż przed końcem. Dlatego kierujemy serdeczną prośbę do parafian i zbierających o przeprowadzenie zbiórek w swoich rejonach. Zawsze taka zbiórka coś da. A na nie ofiarnych liczyć nie będziemy.