św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

26 lipca 2014

27.07.2014r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – w związku  z miesiącem sierpniem, miesiącem trzeźwości zwracamy się do wszystkich parafian z prośbą o przejęcie się apelem naszych biskupów o abstynencję i właściwy stosunek do alkoholu. Dlatego dzisiaj jest czytany list Konferencji Episkopatu Polski na m-c sierpień.

W TYGODNIU – w sobotę 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny ”Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary; bycie w łasce uświęcającej i przystąpienie do Komunii św. oraz modlitwa według intencji Ojca  świętego. Wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca sierpnia. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. W I piątek rano i wieczorem modlitwy uwielbienia Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz nowenna i msza św. zbiorowa za zmarłych w miesiącu lipcu. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami o godz. 9.00. Spowiedź dla chętnych w piątek rano o g. 7.00 i popołudniu od godz. 17.00. W kalendarzu liturgicznym ponadto przypada: we wtorek wspomnienie św. Marty; w czwartek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; w piątek św. Alfonsa Liguoriego, Bpa i Doktora Kościoła.

PRZYPOMINAMY – rolnikom na rozpoczynające się żniwa mówimy: Szczęść Boże. I prosimy aby zostawić trochę nie wymłóconych kłosów zbóż na dożynkowe wieńce. Dziś lipcowy nr „Naszej Arki” poświęcony św. Ignacemu z Loyoli. Za tydzień na wszystkich mszach św. kazania będzie głosił ks. Karol Jachimczak pracujący na Ukrainie. Dlatego ofiara na tacę z tego dnia będzie przeznaczona dla ks. kaznodziei i misjonarza. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego gościa.

Kończymy prace tynkarskie w kaplicy cmentarnej. Następny etap prac to gruntowanie i malowanie ścian. Ofiarę na budowę kaplicy  cmentarnej złożyli: Zofia Robakowska – 100zł; rodzina Jarockich z Kol. Gorzędów – 150zł.