św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

02 sierpnia 2014

03.08.2014r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– rozpoczął się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc wielu ważnych rocznic: powstania warszawskiego, cudu nad Wisłą, solidarnościowego zrywu narodu, a także miesiąc największych pieszych pielgrzymek do Sanktuarium Jasnogórskiego. Z tego to powodu polscy biskupi ogłosili przed wielu już laty sierpień  miesiącem trzeźwości i abstynencji.  Przejmijmy się tym apelem. Twórzmy kulturę trzeźwości, pomóżmy tym, którzy mają problem alkoholowy, zachowajmy w sierpniu nie tylko trzeźwość ale nawet abstynencję. Dzisiaj głosi nam kazania ks .Karol Jachimczak Pracujący na Ukrainie. W dowód wdzięczności wszystkie ofiary jakie dziś złożymy na tacę będą przeznaczone na cele jego parafii. Będzie to też nasz akt solidarności z cała Ukrainą, która we wschodniej części jest w stanie wojny!

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w ten dzień w kościele parafialnym w godz.: 07, 09 i 18.Zapraszamy parafian.  Jest to dzień odpustu w parafii Ręczno. Czwartek jest pierwszym w sierpniu. Z Mszą wieczorną złączymy modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bogu, zwłaszcza z naszej parafii.

PRZYPOMINAMY – w przyszły poniedziałek 11 sierpnia, podejmiemy zupą z chlebem na południowym posiłku pieszych pielgrzymów z Łowicza. Ten posiłek jest już tradycją i nie możemy się z tego wycofać. Prosimy o przygotowanie tej zupy: Szkoła Podstawowa  w Gorzkowicach – 150 litrów zupy, a także Czerno, parafianie z ul. 1000 - lecia i ul. Przedborskiej po 50 litrów zupy z chlebem. Proszę zrobić zbiórkę na produkty spożywcze i chleb i w jednym domu w każdym rejonie tą zupę ugotować.

W minionym tygodniu zakończyliśmy prace tynkarskie przy kaplicy cmentarnej. Położyliśmy też wierzchnią posadzkę już pod płytki. Wczoraj parafia wypłaciła tynkarzom 15.500 zł. za robociznę, materiał: piach, cement, wapno, styropian – kosztował 4.870 zł. Razem daje to wydatkowaną ostatnio sumę 20.370 zł. Ostatnie ofiary na kaplicę to: Rodz. Jarockich z Kolonii Gorzędów - 150 zł. i pewna rodzina z ul. Przemysłowej - 150 zł. Niestety musimy zatrzymać się z następnymi pracami bo nie ma zbiórek po rejonach i wsiach parafii i nie ma za co kontynuować wykańczania kaplicy!