św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

09 sierpnia 2014

10.08.2014r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– jutro około godziny 14.30 dotrze do naszej parafii Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Jest już tradycją, że pielgrzymów tych podejmujemy południowym posiłkiem. Księży, kleryków i siostry zakonne podejmiemy obiadem na plebanii. Pielgrzymów świeckich podejmiemy zupą z pieczywem. Już tydzień temu prosiliśmy o przygotowanie: miejscową Szkołę Podstawową – 150 litrów zupy,  Czerno, ul. Przedborska i ul. Zielona też po 50 litrów zupy. Pół pielgrzymki rozlokujemy na placu szkolnym, pół na plebańskim  ogrodzie. Okażmy się gościnni, bo „Gość w dom, Bóg w dom”.
W kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w piątek uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. W piątek Msze św. w kościele parafialnym będą odprawione w następujących godzinach: 07.00, 09.00, 11.30 i 18.00. Po wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Suma będzie odprawiona za kombatantów i za Ojczyznę z racji przypadającego w tym dniu Wojska Polskiego. Wieczorem będzie Msza zbiorowa za zmarłych z nowenna i koronka jako że jest to trzeci piątek miesiąca. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

PRZYPOMINAMY – serdecznie dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę z przeznaczeniem na ukraińska parafię. Taca była rekordowa – zamyka się kwotą 5.100 zł. Za tą tacę należy parafian pochwalić. CARITAS naszej archidiecezji rozpoczyna kampanię ”tornister marzeń”, której celem jest pomoc dzieciom z rodzin ubogich. Polega ona na ufundowaniu tornistra w cenie 30 zł, które przysłane na parafię będą rozdane najbardziej potrzebującym. Możemy je jeszcze wypełnić przyborami szkolnymi. A więc czekamy w kancelarii parafialnej przez cały najbliższy tydzień na fundatorów z pieniążkami. W sprzedaży po Mszach dziś oferujemy: NIEDZIELE w cenie 5 zł i sierpniową NASZĄ ARKĘ p.t. Kapłani w służbie Bogu i Ojczyźnie w cenie 4 zł.
Na kaplicę cmentarną  złożono ofiary: Szczukocice - 2.220 zł, Kolonia Plucice - 1.230 zł, Jan Kuśmierczyk 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Wczoraj  odbyło się spotkanie komitetu budowy kaplicy. Powzięto na nim następujące postanowienie: nie możemy stanąć z wykańczaniem kaplicy z powodu braku funduszy bo jeszcze w końcu tego roku kalendarzowego może ona, jeszcze nie całkiem wykończona, spełniać swoją funkcję. Dlatego wszystkich wybranych przed dwoma laty skarbników prosimy o zbieranie dalszych ofiar. A parafian prosimy o ofiarność i nie zniechęcanie niedobrym słowem zbierających. Oni nie zbierają  dla siebie tylko na wspólne parafialne dobro. Innymi słowy, nie dajesz to nie daj, ale nie  komentuj  źle!