św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

16 sierpnia 2014

17.08.2014r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

– dziś w łączności z Kościołem diecezjalnym, na sumie rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tygodniu nowenna na mszach wieczornych.

W TYGODNIU – w środę przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora kościoła; w czwartek wspomnienie św. Piusa X, papieża; w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

PRZYPOMINAMY – serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy gościnnie podjęli w miniony poniedziałek pielgrzymów z Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tym, którzy się nie zorganizowali i nie przygotowali zupy, o którą parafia prosiła przez dwie niedziele nie dziękujemy, bo nie ma za co. Chodzi o parafian z dwóch ulic z Gorzkowic.

Na kaplicę cmentarną  złożono ofiary: pewna rodzina z Gorzkowic – 100 zł, pewna rodzina z ul. Częstochowskiej – 100 zł, Pielużek Stanisław z Bujniczek – 100 zł, mieszkańcy z ul. Krzywoustego – 980 zł., z ul. Mieszka I – 530 zł., z ul. Kazimierza Wielkiego – 360 zł., z ul. Przemysłowej bl. 34 – 540zł., z ul. Ogrodowej – 1100 zł.  Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.  Zachęcamy do nabycia Katolickiego Tygodnika Niedziela.