św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

23 sierpnia 2014

24.08.2014r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

– przez cały dzisiejszy dzień otwarta jest kaplica cmentarna – można zobaczyć postępujące tam prace wykończeniowe.

W TYGODNIU – w najbliższy wtorek 26 sierpnia przypada Uroczystość N.M.P Częstochowskiej. Msze św. w parafialnym kościele będą w godzinach: 07.00, 09.00 i 18.00. Po Mszy o godzinie 09.00 będzie odnowienie Jasnogórskich ślubów Narodu a także dziesiątka Różańca św. w intencji ustania prześladowań chrześcijan w Iraku i na Bliskim Wschodzie. Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi też wiernych diecezji o zbiórkę ofiar do puszek Caritas w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na pomoc umęczonym i wygnanych z domostw katolików w Iraku.

Ponad to kalendarzu liturgicznym przypada: w środę święto św. Moniki, w czwartek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

PRZYPOMINAMY – za tydzień 31 sierpnia planowane są parafialne dożynki, święto dziękczynienia za zebrane plony. Poszczególne wioski proszone są  o przygotowanie dożynkowych wieńców i chlebów. Prosimy, aby delegacje z poszczególnych wiosek na kilka minut przed sumą zgromadziły się na placu pod kościołem. Stamtąd korowód dożynkowy wyruszy do kościoła o godz. 11.30. Przyjmijmy taką samą formułę dożynek parafialnych jak w zeszłym roku. To znaczy skromnie, bez alkoholu, bo sierpień jest miesiącem trzeźwości. Miły będzie poczęstunek wiejskimi produktami naszego regionu tuż po Mszy świętej pod kościołem. Prosimy o to wiejskie środowiska terenu: Koła Gospodyń i Stowarzyszenia.

Na kaplicę cmentarną złożono w minionym tygodniu następujące ofiary: ul. Polna - 1.670 zł., Sobaków - 1.650 zł., Plucice - 1000 zł., ul. Piotrkowska - 556 zł., ul. Zygmunta Starego - 520 zł., ul. Jana Kazimierza - 250 zł., pewna rodzina z emigracji - 100 euro, pewna osoba z Gorzkowic - 150 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i odważnym zbierającym! Pewna rodzina podarowała żyrandol do zakrystii kaplicy. Dziękujemy. W minionym tygodniu malowaliśmy ściany kaplicy. Efekty można dziś zobaczyć będąc na cmentarzu. Ksiądz proboszcz ma prośbę do skarbników w rejonach – prosi o zrobienie listy zbiorczej przeprowadzonych zbiórek. Na liście tej niech widnieje nazwisko i imię ofiarodawcy, data zbiórki, wpłacona kwoty. Parafia dopisze do tych list ofiary kolędowe na kaplicę i ofiary dawane w kancelarii i w ten sposób będzie wiadoma ofiarność poszczególnych parafian. Szukamy sponsorów na wyposażenie kaplicy. Do ufundowania są na przykład: żyrandole, tabernakulum, ambonka, konfesjonał.

Jeszcze raz ogłaszamy akcje Caritas : „Tornister marzeń”. Chodzi o fundacje tornistrów dla mniej zamożnych dzieci w cenie 30 zł.

Zaglądajmy na stronę internetową naszej parafii. Pojawiła się tam ostatnio nowa zakładka – kaplice z opisem historycznym i zdjęciami. W Galerii zdjęć znajdziemy aktualne wnętrze kaplicy.