5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

30 sierpnia 2014

30.08.2014r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym o godzinie 11.30 odprawimy Mszę dziękczynną za zebrane plony ziemi- dożynki. Po sumie w parku na wprost kościoła gospodynie z terenu parafii i naszej gminy poczęstują wszystkich wyrobami regionalnymi polskiej wsi. Serdecznie zapraszamy na to dziękczynne nabożeństwo. Chcemy wszystkim rolnikom serdecznie podziękować za żniwny trud, za zebranie ziarna z pól abyśmy wszyscy mieli chleb powszedni. Szczególne podziękowania kierujemy do tych rolników którzy upletli na dzisiejszą uroczystość dożynkowe wieńce, przynieśli bochny chleba z tegorocznego ziarna. Dziękuję starostom za reprezentowanie całego rolniczego środowiska na dzisiejszej uroczystości. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, pracą i trudem włączyli się w dzisiejsze dziękczynienie. Wymienić jeszcze trzeba chór śpiewający z góry oraz gospodynie, które przygotował poczęstunek z wiejskich potraw. Bóg zapłać wszystkim!

W TYGODNIU – w poniedziałek września przypada 75 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej- będziemy się modlić za poległych w obronie Ojczyzny. W tym dniu też o godzinie 8.00 w kościele parafialnym odprawiona będzie Msza św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczniowie powinni na początku nowego roku przystąpić do spowiedzi. Okazja do niej jest już dziś oraz będzie w czwartek i piątek od godziny 17.00. W piątek zapraszamy także dzieci klas III-ich, aby przystąpiły do spowiedzi i komunii św. i w ten sposób rozpoczęły odprawianie 9 pierwszych piątków miesiąca. Kładziemy to na barki rodziców  - dzieci po Komunii mają odprawiać pierwsze piątki miesiąca. Dzieci otrzymają w piątek specjalne książeczki do odprawiania I piątków.

Czwartek, piątek i sobota  w tym tygodniu są pierwszymi w miesiącu  wrześniu. W pierwszy piątek do stałych chorych pojedziemy od godziny 8.30. a wieczorem odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych w miesiącu sierpniu, odczytamy prośby i podziękowania do Serca Pana Jezusa. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy św. o godzinie 10.15. Na pierwszej Mszy z udziałem dzieci będzie poświęcenie tornistrów dla dzieci z zerówki i z klas I-szych.

PRZYPOMINAMY – na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: ul. Częstochowska – 1.520 zł, ul. B. Chrobrego – 1.100 zł, Ryszardów – 980 zł, ul. Leonów – 900 zł, ul. Łokietka – 710 zł, ul. św. Wojciecha – 630 zł, Bukowina – 500 zł, ul.  Galla Anonima – 220 zł, ul. Królowej Jadwigi – 110 zł, pewna osoba z Grabostowa – 120 zł, Orłowska Anna z ul. Przedborskiej – 100 zł. Dziękujemy ofiarodawcom. Jeszcze piękniej dziękujemy zbierającym te ofiary w rejonach parafii. Będziemy kontynuować wykańczanie kaplicy na ile tylko pozwolą nam składane ofiary pieniężne.

Dzisiaj, jak było zapowiadane przed tygodniem, po Mszach zbieramy pieniążki w do puszek Caritas z przeznaczeniem na pomoc prześladowanym w Iraku chrześcijanom.